zavřít

Grand Theft Auto III bez multiplayeru

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Až dosud jsme v novinkách o Grand Theft Auto III vycházeli z informací amerického časopisu PC Gamer, v jehož dubnovém čísle se objevila zmínka, že tato konverze veleúspěšné akčně-závodní hry pro PC má obsahovat i multiplayer.

Tvůrci hry z RockStar Games nakonec od tohoto záměru ustoupili a ve včerejším interview pro GameSpot prohlásili, že v GTA III síťová hra obsažena nebude. Hlavním důvodem k tomuto rozhodnutí byla prý nespokojenost s obyčejným deathmatchem a také to, že jiné multiplayerové módy více poplatné konceptu hry by vyžadovaly mnohem více času na vypilování. Nemusíte ale zoufat, neboť se síťovou hrou se určitě počítá do dalšího dílu Grand Theft Auta, který by podle nepotvrzených zpráv mohl vyjít pro Playstation 2 už koncem letošního roku. Taktéž se objevilo na nově spuštěné oficiální stránce celkem sedm čerstvých screenshotů z PC verze, o jejíž vlastnostech jsme psali před pár dny zde.


další nové obrázky

Z výše uvedeného rozhovoru také vyplynulo pár nových střípků - hráč si bude moci vybrat ze dvou schémat ovládání, přičemž to první bude stejné jako na PS2 (tzn. joystick) a to druhé má být zcela přizpůsobeno standardům u podobných her na PC, což znamená v jedné ruce myš, se kterou se bude určovat pohled, a pohyb nebo další činnost řízená přes klávesnici. Jinak se PC verze může pochlubit dalšími vychytávkami jako texturami ve vyšším rozlišení, možností ukládat si posledních třicet sekund replaye (a ty později vyměňovat s kamarády) nebo podporou audio sestav s prostorovým zvukem. Zkrátka a dobře, není žádný teoretický důvod k tomu, aby Grand Theft Auto III na PC nepokračovalo v tradici započaté na Playstation 2, kde se ho prodalo několik milionů kusů. Těšte se na 21.-24. května, kdy se tato hra dostane do obchodů v USA nebo západní Evropě, u nás se připravuje česká lokalizace (info).
zdroj: homepage, GameSpot

jd

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.