zavřít

Etherlords II s prvky RPG

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Etherlords II, pokračování tahové strategie Etherlords vydané v roce 2001 a oceňované za taktickou hloubku a úžasnou grafiku, bude zaměřena trochu na něco jiného něž na pouhé prozkoumávání herního světa a dobývání nějakých zdrojů.

Etherlords II, jejíchž několik nových ukázek nyní můžete vidět v naší galerii, bude klást mnohem větší důraz na příběh a dobrodružství. Nival Interactive navíc ve svém vývojářském deníku zmiňují, že se rozhodli posunout žánrovou základnu titulu od strategie spíše k RPG. S tím souvisí také mnoho dalších úprav, které se promítnou na celkovém vzhledu hry. Mapa, na které se se svým hrdinou na začátku hry ocitnete, bude menší a mnohem detailněji propracovaná, narozdíl od strategické ptačí perspektivy v původní hře. To samo o sobě dosti svědčí o tom, že bude vůbec kladen větší důraz na postavu hrdiny jako takového.


nové obrázkykompletní galerie

Zatímco v Etherlords I jste ovládali skupinu několika hrdinů, zde si vyberete pouze jednoho z nich a v průběhu kampaně bude veškerá vaše pozornost věnována zdokonalování jeho schopností, zkušeností a taktiky. Důraz na RPG prvky hry také tvůrcům umožnil zjednodušit systém kouzel. Mírně byl pozměněn přístup k runám, které jsou nyní užívány jakoby munice pro kouzla. Tzn. když budete mít pět run k danému kouzlu, budete toto kouzlo moci použít pouze pětkrát. V Etherlords II navíc vůbec nebudou obchody s runami ("Rune Shops"), vaše runy se po soubojích budou automaticky obnovovat. Počet run bude přitom závislý na stupni vašich schopností a zkušeností. Hrdina bude vybaven inventářem, ve kterém budete uchovávat mnohem více kouzel a podle potřeby je aktivovat. Hra Etherlords II by měla být podle současných plánů vývojářů vydána na podzim tohoto roku.
zdroj: PR, GameSpy

korgull

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.