zavřít

E3 - ohlášení Freedom Fighters

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Více než šest milionů prodaných kusů Grand Theft Auto III pro Playstation 2 přimělo vedení Electronic Arts, aby začalo uvažovat o vytvoření něčeho podobného a za tímto účelem najali dánské studio IO Interactive, které stojí za známou sérií Hitman, aby pro ně vytvořilo novou hru pracovně nazvanou Freedom: Battle for Liberty Island.

Ve verzi pro konzole (PS2, Xbox) naplánované na podzim letošního roku půjde o third-person akci, zatímco u PC verze chystané na zimu se počítá s klasickou doomovkou, tedy s pohledem z vlastních očí.

zdroj: Archiv

Obě ovšem budou mít společné jedno - hráč se vžije do role prostého občana New Yorku, který se ocitne uprostřed bojiště v alternativní minulosti, kdy Sovětský svaz napadl americký kontinent a začal brát jeho obyvatele jako rukojmí, včetně bratra hlavního hrdiny. Ten si to samozřejmě nenechá líbit a povede vzpouru Newyorčanů, kteří budou podnikat různé sabotážní akce s cílem osvobodit celé město. Abyste si udělali představu, jak Freedom: Battle for Liberty Island bude vypadat, mrkněte se na sadu prvních šesti screenshotů pocházejících z PS2 verze hry:

zdroj: Archiv zdroj: Archiv zdroj: Archiv
další nové obrázky

Až dosud by se mohlo zdát, že Freedom bude obyčejným klonem Grand Theft Auto III od Rockstar Games, které se (asi ne pouze shodou náhod :) odehrávalo ve stejně pojmenovaném místě Liberty City, ale pozor. Součástí této hry bude navíc tahový strategický mód, v němž budete všechny operace plánovat a řídit z podzemního doupěte pod Manhattanem. Žádné bližší informace o Freedom: Battle for Liberty City kromě tiskovky zatím nebyly uveřejněny, ale podle tohoto stručného popisu vypadá smíchání dvou úplně odlišných žánrů docela atraktivně a nelze se neubránit jisté příbuznosti s prvními dvěma díly UFO: Enemy Unknown a X-COM: Terror from the Deep.
zdroj: TTG, PR

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.