zavřít

Dobro versus zlo v Black & White 2

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jednou z perel letošní Game Developers Conference byla bezpochyby i prezentace Black & White 2 od Petera Molyneuxe z Lionhead Studios.

Oproti prvnímu a veleúspěšnému dílu (téměř 2 mil. prodaných kusů) dozná dvojka řady nejrůznějších změn, vycházejících prý především z přání fanoušků. Jak jsme již zmiňovali několikrát, vaši obyvatelé nebudou jen tupé ovečky a své sehraje také řada objevů a pokrok. Vy se v roli boha budete moci rozhodnout, zda se přidáte na stranu Dobra či Zla a podle vašeho zaměření bude také celá země vypadat. Ve hře se objeví samozřejmě celá řada šílených kreatur, mezi jinými třeba ohromná gorila, kterou můžete vidět i na screenshotech z naší galerie. Molyneux dále slíbil přehlednější interface (čti méně ikonek) a vylepšenou AI. Základní myšlenka a principy hry by měly zůstat v zásadě stejné.


nové obrázkykompletní galerie

Black & White 2 poběží na základech engine z původního titulu, i přesto by pokračování mělo doznat řady vylepšení, především v zobrazování samotného terénu a efektů vody. Na herní ploše se bude moci najednou setkat mnohem více postav, takže se prý máte připravit na početné armády v úchvatných bitvách. Malých úprav se dočkají i zdroje, vedle dřeva (wood) a jídla (food) přibude též ruda (ore), která bude narozdíl od dříve zmiňovaných dostupná v omezeném počtu. Kromě budování armády ji využijete též při stavbě obranných struktur, tj. především zdí a opevnění. Kouzla byla rozdělena do kategorií epic a everyday. Ta větší mají mít vliv i na povrch terénu (například zemětřesení), účinek těch běžných bude samozřejmě méně znatelný. O Black & White 2 by se dalo psát ještě dlouho, vše podstatné už bylo ale řečeno v dřívejších novinkách, a tak na závěr jen zopakuji datum vydání hry - léto 2003.
zdroj: HomeLan, GameSpy

kate

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.