Do víru války v Korea: Forgotten Conflict
zdroj: tisková zpráva

Do víru války v Korea: Forgotten Conflict

15. 11. 2002 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Koncem října oznámili brněnští Plastic Reality Technologies spolu s Cenegou 3D takticko-akční real-time strategii Korea: Forgotten Conflict.

Jak již název napovídá, dostanete se do období korejské války (1950 - 1953). Toto téma si prý vývojáři vybrali díky tomu, že právě válka v Koreji v mnoha ohledech ovlivnila moderní historii lidstva. Proti sobě se zde postaví silná komunistická armáda a jednotky Spojených národů a stylem by se titul měl podobat slavným Commandos.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Jako velitel speciální bojové skupiny, jehož členkou prý bude i žena, se zde pouštíte do všemožných akcí v pěti kampaních, rozdělených na 15 jednotlivých misí. Vaším úkolem se stane například potopení nepřátelského člunu v přístavu, získání MIG15 přímo z objektu komunistického letiště nebo prozkoumání kanálového systému v korejském hlavním městě Soulu. Mezi zbraně, kterými se přitom budete moci vybavit, mají patřit pistole, nože, granáty, raketomety, protitankové střely, minomety a dalsí. Z vozidel se ve hře objeví samozřejmě staré džípy, helikoptéry nebo "supertank" Stalin III a překvapením se jistě stane i parní lokomotiva na nádraží. Uniformy vojáků stejně jako zhruba padesátka zbraní a vozidel mají co nejlépe odpovídat skutečnosti, pro design lokací se dokonce použilo starých vojenských map.

Hra poběží na vlastním engine Typhoon, který se podle autorů vyznačuje realistickou grafikou, detailním dynamickým stínováním, světelnými efekty, multitexturingem i dalšími rysy a narozdíl od předchozího enginu od vývojářů (XReality) má být mnohem vhodnější pro zobrazování rozsáhlých venkovních lokací. Jak se dílo podaří budeme moci zhodnotit asi v půlce příštího roku, kdy Cenega vyrukuje s Korea: Forgotten Conflict na trh.

kate

Nejnovější články