zavřít

Do hlubin vesmíru s Freelancerem

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Na vesmírný simulátor Freelancer od Chrise Robertse, designéra Wing Commanderu, se čeká již přes čtyři roky.

Původně byl na plánu jako produkt vývojářského týmu Digital Anvil, jenže po průtazích s vydavatelem Microsoft se tato redmondská společnost rozhodla studio koupit. Chrise Roberts naoko odešel, na vývoji hry se však angažuje dál a Microsoft se zase tváří, že půjde o nástupce StarLanceru.

Když byla hra poprvé oznámena, šlo pouze o vesmírný simulátor. Postupem času se však vize vývojářů změnila a Freelancer se tak obohatil o mnoho prvků z her RPG. Hlavní důraz má ale být stále kladen na akci a mezihvězdné bitvy. Příběh se odehrává asi 800 let po událostech StarLanceru, kdy Aliance vyslala do různých koutů vesmíru pět lodí, aby unikla Konfederaci a mohla založit novou civilizaci. Nyní po těchto letech osídlila Aliance již několik vzdálených solárních systémů a vytvořila nové prosperující společenstvo. Vaše postava se jmenuje Trent Edison a hned na počátku hry zůstane jako jediný živý na základně Freeport Station, kterou poznamenala podivná exploze. Nejenže mu není jasné, co se vlastně stalo, ale ani si nepamatuje kdo vlastně je. Na vyřešení obou záhad pak bude mít celou hru a hned můžu podotknout že zmiňovaný výbuch rozhodně nebyl nešťastnou náhodou.


nové obrázkykompletní galerie

Během několika misí se podíváte do všemožných koutů solárních systémů, kde vám různé frakce nabídnou, abyste pro ně vykonali rozlišné úkoly. Zda přijmete či nikoliv přímo ovlivní vaši pověst a postoj ostatních skupin. Například v jedné z misí můžete pomoci policii Britonie v zátahu na základnu vesmírných pirátů. Pokud budete nabídku akceptovat, nemůžete už však příliš počítat s tím, že byste se někdy mohli dostat k informacím z podsvětí. Celkově ve hře naleznete 13 misí, z nichž by vám každá měla zabrat přinejmenším hodinu, spíše dvě. Mnoho z nich bude také vyžadovat, abyste se vydali na průzkum do vzdálených oblastí a komunikovali s tamními postavami.

Narozdíl od většiny podobných titulů nebude Freelancer vůbec podporovat joystick. Pro veškeré hraní si budete muset vystačit s myší. Ve vesmíru ovládáte loď pomocí klasických kláves z FPS, tedy W, A, S a D a jejich účinek je také v podstatě stejný. Pro zaměřování a střelbu pak slouží právě tlačítka myši. Abyste nestříleli úplně po všem, ale zase se ani nevydávali na pospas nepřátel, bude dole na levé straně umístěn klasicky seznam aktuálních objektů spolu se základními údaji o nich. Po celou dobu hraní si budete muset dávat pozor na finanční stav, pokud náhodou získáte více peněz, můžete je zkusit investovat do lepší lodi. Na výběr jich bude 26, a to ve čtyřech kategoriích: lehké bojové, těžké bojové, dopravní a civilní. K dispozici má být též asi 160 druhů zbraní. Kromě singlové kampaně se příznivci žánru mohou těšit i na multiplayer pro 16 hráčů. Ačkoliv je tomu těžké uvěřit, Freelancer by měl být hotov již v březnu 2003.
zdroj: Gamespot

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.