Beyond Divinity - RPG od tvůrců Divine Divinity
zdroj: tisková zpráva

Beyond Divinity - RPG od tvůrců Divine Divinity

11. 7. 2003 12:12 | Obrázky | autor: Redakce Games.cz |

Příběh RPG Riftrunner (=nový název Beyond Divinity) se má odehrávat někde mezi Divine Divinity a Divine Divinity II, prakticky má sloužit jako jakýsi spojovák.

Že něco nesedí? Pravda, druhý díl DD ještě není venku (a vlastně nebyl ani oficiálně ohlášen :), každopádně pro chlapíky z Larianu to zřejmě nepředstavuje příliš velký problém. Riftrunner se tak dá pokládat i za pokračovatele jedničky (recenze 83%), jeho příběh je totiž zasazen do fantasy světa 20 let po událostech DD. Stěžejní zápletka se bude typicky točit kolem souboje dobra vs. zla, respektive řádu a démonických sil. V první z pěti částí hry je vaším úkolem uprchnout z pevnosti demona Samuela.

Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva Obrázek zdroj: tisková zpráva
nové obrázkykompletní galerie

Ačkoliv řada prvků bude přejata z již zmiňované Divine Divinity (například se setkáte s některými ze starých NPC), svět Riftrunneru má nabídnout nová zákoutí a samozřejmě i nová dobrodružství. Vizuálně se bude Riftrunner od Divine Divinity lišit, ačkoliv hra poběží na stejném (a klasicky lehce vylepšeném) engine, tentokráte podporujícím DirectX 9. Díky přidaným technologiím se můžeme těšit na krásnější efekty u kouzel, lepší 3D postavy, možnost detailního zoomování atd. Součástí hry bude též generátor náhodných questů. Prakticky se bude jednat o počítačem náhodně vytvořenou arénu (tzv. Battlefield), do které se bude dát vstoupit speciálními portály a ve které bude hráč plnit příslušné úkoly. Vše se bude dynamicky měnit, užijí si hráči na různých úrovních.

Riftrunner dále příjde s novým systémem vývoje postav, ovšem o jeho podrobnostech zatím vývojáři zarytě mlčí. Kromě toho by se měl změnit i systém získávání pověsti (reputation system) a přibude samozřejmě celá řada nových kouzel a všelijakých předmětů. Hra by měla vyjít na konci letošního roku, v galerii přibyla trojice nových screenshotů. Pokud vás spíše zajímá Divine Divinity II, tak ta má být rozsáhlejší než jednička, běžící na novém engine a konečně také s multiplayerem, který v Riftrunneru opět nebude. Více se o ní dozvíme v následujících měsících, kdy budou zveřejněny další informace.

kate

Nejnovější články