zavřít

Battlefield 2142 oficiálně

- Obrázky autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Prosáknutím střípků z PC Gameru byli dnes Electronic Arts donuceni oficiálně oznámit multiplayerovou akci Battlefield 2142, což doprovází čtveřice kvalitních screenshotů.

Příběhem jsme se díky traileru zaobírali včera a tak pouze doplníme, že budete moci hrát za dvě mocnosti - Evropskou unii nebo nově založenou Pan-asijskou koalici. V epické bitvě bojují o pojištění si svého místa na přežití, jelikož většinu zemského povrchu zabral věčný led a sníh. Kvůli tomu většina populace umře a jen malou část lidstva čekají světlé zítřky. Není tedy divu, že se vytasí s devastujícím arzenálem, který zahrne útočné hi-tech zbraně, statické střílny nebo speciální přístroj pro zneviditelnění se. Nebe budou brázdit letadla jako vystřižená ze sci-fi filmů, zatímco zemský povrch ovládnou různá vozidla a především masivní roboti neboli Mechové. Těm dovedou pěší vojáci čelit využitím nejmodernější výzbroje, jako jsou například EMP granáty.

Futuristického válčení se v Battlefield 2142 zúčastní až 64 lidí, z nichž ti nejlepší opět získají medaile, vyšší hodnost, bonusové zbraně či jiné odměny. Nebude chybět ani osvědčený Commander mód pro všechny virtuální velitele, kteří mohou ze strategického nahledu plánovat a řídit výpady na nepřítele, aby se celý konflikt nezvrhl v totální chaos. Termín vydání hry, v souladu s novou politikou tohoto distributora, byl stanoven neurčitě na nejbližší podzim (pravděpodobnější varianta zmiňovaná samotnými vývojáři) nebo možná zimu 2007 (PR), čímž si, stejně jako u MOH: Airborne nechávají otevřená vrátka pro případný odklad na příští rok.


Co ovšem EA v tiskovce raději (nejspíš záměrně) neuvádí, je informace, že BF2142 bude pohánět úplně stejný engine jako loňský Battlefield 2, což ty podezřívavé z vás může svádět ke spekulacím, zda spíš nepůjde o takový datadisk (nebo spíš odbočku?) typu Battlefield: Vietnam. Proti tomu by ale svědčila informace, že vývojářem nové hry je přímo centrála Digital Illusions ve švédském Stockholmu a nikoli tedy (ne tak schopná :) pobočka DICE v Kanadě, která obstarává patch 1.3 pro BF2 i druhý mini-datadisk Armoured Fury Booster Pack.

Ten první Euro Force je mimochodem již asi týden koupitelný & stažitelný přes internet (připravujeme recenzi) a ode dneška také v prodeji z Tiscali GameShopu. V balení však obdržíte pouze papír s přístupovým kódem k downloadu - cílí se na domácí zákazníky, kteří nemohou platit přes internet kreditní kartou (na západ od našich hranic tato možnost ani není dostupná). Cenu BF2: Euro Force v korunách EA Czech stanovili, zřejmě kvůli navýšení o marže jednotlivých částí obchodního řetězce a neochotou se dělit o svůj (beztak nepříliš velký) zisk, na trošku přemrštěných 499 Kč. V online distribuci přitom stojí pouhých 10 USD / EUR, čili v přepočtu na Kč asi polovinu.
zdroj: PR, vlastní

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.