Za dva týdny se otevřou hráčské dungeony v českém akčním RPG Monolisk
zdroj: Archiv

Za dva týdny se otevřou hráčské dungeony v českém akčním RPG Monolisk

1. 10. 2019 13:35 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Existují hry, ve kterých se probojováváte zástupy nepřátel přesně podle toho, jak to zamýšleli jejich autoři, případně jimi navržené algoritmy pro generování podzemí a spawnování nepřátel a lootu, ale přesně o tom český Monolisk není. Zábavu si zde totiž tvoří hráči navzájem tím, že se sami stávají tvůrci dungeonů.

Ze začátku vám nezbývá nic jiného než prozkoumat výtvory vašich zkušenějších kolegů. Nemáte totiž hned přístup ke všem tvůrčím nástrojům, ale odemykáte si je hraním. Konkrétně tedy jejich karty. Padnout vám může místnost i nepřítel, které následně v editoru poskládáte dohromady dle vašich představ, přidáte nějaké ty překážky, truhly s pokladem a svůj výtvor publikujete.

Chcete ostatním poskytnout výzvu, ale zároveň i možnost úroveň dokončit. Za svůj um si totiž vysloužíte hodnocení a čím lepší ve stavbě dungeonů budete, tím líp se vám povede při procházení cizích podzemí.

zdroj: Archiv

Karty zároveň představují vybavení vašeho hrdiny a jeho schopnosti. Je na výběr z pěti archetypů hrdinů, takže si na své přijdou vyznavači bezhlavého přístupu i odtažitější střelci. Možná už je vám jasné, že honba za konkrétním setem výbavy znamená grind, s čímž jde ruku v ruce i možnost nakupování karet za skutečné peníze. Ale to je u mobilních her normální.

Monolisk vyjde zdarma na zařízeních s Androidem a iOS 15. října, ale už nyní se do hry můžete předregistrovat.

Nejnovější články