zavřít

Krásná česká plošinovka ArtFormer se chystá do early accessu

Windows

- Video autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Stejně jako šaty dělají člověka, v mnoha případech platí, že grafika dělá hru. Samozřejmě nám jde především o herní mechanismy, ale kdyby byla česká plošinovka ArtFormer vyvedena v realistické grafice, asi by tolik pozornosti nebudila. Její nespornou předností jsou rovnou čtyři grafické styly postavené na pradávných malbách různých kultur. Vypadá to prostě skvěle a brzy si to vyzkoušíte v předběžném přístupu.

Tvůrci ArtFormera našli inspiraci v původním Princi z Persie. Očekávejte tedy čistě 2D úrovně, spoustu soubojů a řešení hádanek. Dojde ale i na dialogy a s nimi spojené přijímání úkolů od NPC. Čekají na vás čtyři odlišné příběhy s ještě odlišnějšími vizuály, přičemž každá další kapitola přidá i nové herní prvky.

Například od třetí kapitoly vám bude k dispozici inventář, který vám umožní měnit vybavení, schraňovat lektvary, úkolové předměty a tak podobně. Od čtvrté kapitoly přibude dokonce základní systém ekonomiky.

Ne vždy půjdete po svých. Čekají vás bitvy na moři a nachomýtnete se i ke koňským závodům. V předběžném přístupu na Steamu a GOGu, který byl měl odstartovat v září, budou všechny hlavní funkce včetně všech čtyř grafických stylů a s nimi spojené příběhy.

V první kapitole (20 tisíc let před Kristem) inspirované prehistorickými jeskynními malbami se ocitáte v roli chlapce, kterého právě čeká zkouška dospělosti. Avšak zničehonic váš tábor převálcují buvoli, zaženou vás hluboko do jeskyně a vy najednou vedete kmen zpátky domů.

Ve druhé kapitole (1 200 let před Kristem) inspirované egyptskými kresbami z papyru pomáháte zesnulému faraonovi na jeho cestě do záhrobí, následně ve třetí kapitole (800 let před Kristem) ve stylu kreseb na řecké keramice cestujete domů v roli Odyssea, a konečně ve čtvrté kapitole (80 let před Kristem) ve stylu římské mozaiky se chcete stát gladiátorem.

V early accessu dostanete z každé kapitoly ochutnávku dlouhou 30 až 60 minut, hotová hra by vám celá měla zabrat od 6 do 8 hodin v závislosti na vašich schopnostech. ArtFormer zatím nemá konkrétní datum vydání, ale na předběžný přístup si rozhodně dělám zálusk.

Tagy: plošinovka česká hra antika indie hra skákačka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.