Vyšla moderní variace na Mashed jménem Obliteracers
zdroj: tisková zpráva

Vyšla moderní variace na Mashed jménem Obliteracers

25. 2. 2016 11:23 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Závodní arkáda Obliteracers je ode dneška k dispozici na Steamu. Jde primárně o multiplayerové závody pro 16 hráčů, se všemi aktéry na jedné obrazovce ve stylu Mashed a Micro Machines. Takže spousta power-upů, adrenalinu a pokud možno hádek s kolegy, kvůli kterým jste skončili mimo trať. 

Obliteracers se před časem na krátkou chvíli mihli Kickstarterem, tehdy pod názvem Space Dust Racers – vývojáři však projekt zrušili poté, co bylo jasné, že peníze nevyberou a raději si našli investory. Nakonec si hry všimli i v Microsoftu i Sony – těšit se tedy lze i na konzolové verze, ty však přijdou až o něco později.

Jak už bylo řečeno, až šestnáctka hráčů se může střetnout u jediné obrazovky (byť takový chaos si snad ani raději nechci představovat) s tím, že někteří mohou hrát na klávesnici, jiní na gamepadech a další mohou hru ovládat například svým chytrým telefonem či vlastním laptopem.

Hra v takovou chvíli funguje jako web server, ke kterému připojená zařízení přistupují s velmi malou latenci (5 – 20ms). Ovládání by přitom mělo být jednoduché na straně jedné, ale také nabízet řadu pokročilých prvků a výzev pro ty zkušenější na straně druhé. Hrát pak půjde i sólo, v módu kariéry, či v online režimu. Na výběr je přitom řada herních režimů a navrch autoři přidávají také spousty mutátorů.

zdroj: Archiv

Nejnovější články