Vychází nový Portal - jen pozor, jde o Bridge Constructor Portal
zdroj: tisková zpráva

Vychází nový Portal - jen pozor, jde o Bridge Constructor Portal

7. 12. 2017 9:52 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Všichni dobře víme o nechuti vydávat třetí díly svých sérií, kterou trpí vydavatelství Valve. Oni prostě radši propůjčí své značky jiným stranám a tím alespoň na chvilku umlčí žadonící davy (existuje například nic moc deskovka Portal). A proč by vlastně neměli? Díky tomu zažijete své oblíbené značky v neobvyklé hratelnosti. Nebo snad někdo z vás čekal, že se další hra ze série Portal bude zabývat dopravováním zásobovacích vozidel z místa A do místa B pomocí mostů a statiky?

Až z vás opadne prvotní šok a pominete, že je třetí díl Portalu v nedohlednu, možná si stejně jako já uvědomíte, že to vlastně nezní vůbec špatně. Stará dobrá (zlá) GLaDOS si pro vás, testovací subjekty, připravila další sérii místností, ve kterých musíte předvést svůj důvtip.

Tentokrát však nejste testováni přímo vy, ale konstantně jedoucí náklaďáky. Vy stojíte v pozici konstruktéra, který jim tvoří cestu skrze laboratoře Aperture. Hra vychází ze série Bridge Constructor, která už se podívala mimo jiné i mezi vlaky a středověké povozy.

zdroj: Vlastní

Značka Portal dodává statisticky založenému simulátoru přemosťování vozidel nový rozměr díky svým hračkám. K převozu náklaďáků využijete jak modré a oranžové portály, tak i speciální tekutiny známé z druhého dílu, jejichž kombinace vám pomůže v odražení náklaďáků od země a v nabrání rychlosti na kluzkém povrchu.

Možná to zní jako blbina, ale ve skutečnosti se jedná o seriózní logickou hru, ve které hraje nemalou roli nosnost vámi vytvořených mostů a perfektní napozicování nových udělátek. Na záběry z hraní si musíme ještě nějakou chvilku počkat, nejdéle však do 20. prosince, kdy Bridge Constructor Portal vyjde na platformách PC, Mac, Linux, Android a iOS. Někdy v příštím roce se dočkají i konzole PlayStation 4, Xbox One a Switch.

Nejnovější články