Veteráni z CD Projektu pracují na hře podle sci-fi románu The Invincible

16. 9. 2020 16:15 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Polsko má na poli fantasy a vědeckofantastické literatury i jiné kvalitní autory než jen tvůrce Zaklínače Andrzeje Sapkowského. Sci-fi román Nepřemožitelný z roku 1964 od Stanislawa Lema se teď stejně jako Geraltovo dobrodružství dočká videoherní adaptace od nově založeného polského studia Starward Industries.

Kniha pojednává o posádce vesmírné lodi, která přistane na planetě Regis III a tenhle nehostinný kus šutru se je nepřekvapivě snaží zabít. Podle šéfa Starward Industries Marka Markuszewského bude The Invincible nelineárním příběhem s fascinujícím zasazením na vzdálenou, velmi zlovolnou planetu.

Coby jeden ze členů posádky se vydáte pátrat po ztracených parťácích na povrch planety, která samozřejmě není zdaleka tak pustá, jak se na první pohled zdálo. Brzy odhalíte, že Regis III ukrývá děsivá tajemství, která odhalíte a zjistíte, že možná nejste sami – a možná jste tam ani neměli chodit. Ale už je moc pozdě na návrat.

Díky kořenům v šedesátých letech a tehdejšímu vesmírnému závodu The Invincible dostává retrofuturistickou atompunkovou stylizaci. Tu si zatím můžete prohlédnout na přiložených obrázcích.

Atompunk je sice jednou z odvozenin kyberpunku, ale spíš než augmentacemi lidských orgánů a neony se vyznačuje velmi pokročilou technologií skrytou v hávu techniky z minulého století. Ve zkratce takový Fallout ve vesmíru – loňské The Outer Worlds nejsou tomuto žánru úplně daleko.

Vývojářský tým má s přenášením polských literátů na naše obrazovky jisté zkušenosti. Markuszewski byl jedním z producentů datadisku ke třetímu Zaklínači O víně a krvi, další členové studia se podíleli na vývoji Dying Light, Dead Islandu či Cyberpunku 2077.

Vesmírný thriller a debut Starward Industries The Invincible by měl vyjít někdy v příštím roce. Tvůrci zatím nenabídli plnohodnotný trailer, zatím si tak můžete vychutnat alespoň hudební ukázku z budoucího soundtracku.

Nejnovější články