V offroadové simulaci Heavy Duty Challenge se potkává SnowRunner s Overpassem
zdroj: Nano Games

V offroadové simulaci Heavy Duty Challenge se potkává SnowRunner s Overpassem

7. 5. 2020 7:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Je cosi nádherného na těžkých strojích schopných zdolávat náročný terén. Možná je to pomalým, poklidným tempem, které je nedílnou součástí záviděníhodného zážitku. Možná za to mohou samotné stroje s velkými koly, které nás fascinují už od útlého věku. Nebo nás prostě baví výzvy. Kdo se nedokáže neohlédnout za dakarským speciálem od Tatry, tomu se bude líbit simulace Heavy Duty Challenge.

Hry jako Dakar 18 a Overpass jsou sice průměrné až špatné, ale nedá se jim upřít snaha adaptovat skutečné sportovní disciplíny, které jednoduše vyvolávají úžas. K Overpassu má chystaná offroadová simulace Heavy Duty Challenge hodně blízko. V obou jde především o zdolávaní náročného terénu na předpřipravené trati, kde bojujete jen o čas. Ale zatímco Overpass se zaměřuje na čtyřkolky a UTV, HDC upřednostňuje speciálně upravené trucky.

Tvůrci z polského studia Nano Games si sehnali licenci na skutečnou evropskou soutěž Europa Truck Trial s 30letou tradicí, díky které si otestujete své offroadové dovednosti ve skutečných zkouškách za volantem dvanácti licencovaných vozidel značek Man, Mercedes a dalších.

zdroj: Nano Games

Stejně jako v případě SnowRunnera je i zde kladen důraz na fyziku vozidel, která stojí především na zavěšení kol a jeho interakci s obrovskými balvany. Na záběrech výše to prozatím vypadá, že jsou pneumatiky tvrdé jako beton a prostředí zcela neinteraktivní, i když tvůrci slibují jeho deformaci.

Ani z grafického hlediska nejde o žádný zázrak, ale v tomto bodě je dobré zdůraznit, že záběry jsou téměř rok staré a do vydání hry zbývá ještě rok a půl (plánuje se na konec roku 2021, později i na konzole). Leccos se proto může změnit k lepšímu, ale i tak to Heavy Duty Challenge bude mít obtížné, protože srovnání se SnowRunnerem se neubrání.

Jde sice o naprosto odlišné hry (v jedné se převáží náklad, ve druhé se soutěží), ale SnowRunner je se svou fyzikou dál než jakákoliv jiná podobná hra a graficky vypadá mnohem líp než HDC. I tak by mohlo jít o zajímavý kousek a budu ho vyhlížet stejně jako Dakar 18 a Overpass. Snad dopadne o něco líp…

Nejnovější články