Ubisoft a Sony odkládají ve velkém. Zdrží se The Last of Us 2 i noví Watch Dogs
zdroj: tisková zpráva

Ubisoft a Sony odkládají ve velkém. Zdrží se The Last of Us 2 i noví Watch Dogs

25. 10. 2019 10:14 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Mysleli jste si, že jaro příštího roku bude tak nabité hrami, až nebudete vědět, kam dřív skočit? Nejspíš to nakonec nebude zas tak horké. The Last of Us: Part 2 sice své únorové datum vydání oznámilo před měsícem, už teď ale v Naughty Dog vědí, že ho nestihnou. Včas nevyjdou ani Watch Dogs Legion, Rainbow Six Quarantine nebo Gods and Monsters od Ubisoftu.

Oproti původnímu plánu The Last of Us: Part 2 nevyjde v únoru, ale 29. května příštího roku. Tvůrci podle vývojářského blogu nechtěli dělat žádné kompromisy v kvalitě a tři měsíce jim pomůžou dodat hře potřebnou vrstvu zdobného laku a rozleštit poslední chybičky. S Ellie se tedy shledáte až ke konci jarní sezóny.

Odklad u Sony se týká také další exkluzivity pro PlayStation 4, stealthové akční adventury z feudálního Japonska Ghost of Tsushima. To sice oficiálně žádné datum vydání stanovené nemá, investigativní novinář Jason Schreier nicméně na svém Twitteru tvrdí, že se kvůli posunu TLoU2 posouvá na druhou polovinu příštího roku. Přitom by ale mělo vyjít ještě před příchodem nových konzolí, které mají dorazit někdy kolem listopadu.

zdroj: Archiv

Posun se týká také hned několika her z dílen Ubisoftu. Vydání pokračování hackerského dobrodružství Watch Dogs Legion, zombie střílečky Rainbow Six Quarantine a starořeckého RPG na způsob nové Zeldy Gods and Monsters se odkládají na příští fiskální rok, který trvá od dubna 2020 do března 2021.

Není přitom zřejmé, o jak dlouhé odklady půjde – Watch Dogs Legion mělo vyjít 6. března, Gods and Monsters 25. února a nová duhová šestka obecně příští rok. Ideálně by to prý všechny tři hry měly stihnout během roku 2020.

A pokud si ještě pamatujete na pirátské Skull and Bones, vězte, že ani v Ubisoftu na něj kupodivu nezapomněli. Vyjde ale nejdříve v dubnu 2021. To není úplně slavné na hru oznámenou v roce 2017, na druhou stranu se tak patrně objeví až na příští generaci konzolí.

Yves Guillemot také na tiskové konferenci uvedl, že poslední dva velké tituly Ubisoftu, tedy Ghost Recon Breakpoint a The Division 2, považuje za neúspěchy. Podle něj za to může fakt, že jde o pokračování obsáhlých live service titulů, jejichž předchůdce hráči nechtějí opouštět, ale také mizerná implementace nových herních prvků a v případě Breakpointu také nedostatek originality.

Oba tituly Ubisoft plánuje nadále podporovat a snažit se k nim přilákat nové hráče, protože dosavadní prodeje zdaleka nenaplnily očekávání.

Nejnovější články