Třetí ročník brněnské konference Game Access hostí tvůrce Dooma, God of War, Zaklínače 3 a dalších
zdroj: tisková zpráva

Třetí ročník brněnské konference Game Access hostí tvůrce Dooma, God of War, Zaklínače 3 a dalších

16. 5. 2018 17:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Americká konference E3 je už v podstatě za dveřmi, ale ještě než otevře své brány, upřete svůj zrak do Brna. To se již potřetí stává dějištěm české vývojářské konference Game Access. Akce přes den slibuje vzdělávací program z hlediska vývoje her se zvučnými řečníky, zatímco večery patří volné zábavě.

Hlavními lákadly by pro vás mohly být přednášky světových vývojářů, kterým bezesporu vévodí tvůrce Dooma (a jiných) John Romero. Vedle něj dále vystoupí například hlavní grafik God of War Nate Stephens, grafik třetího Zaklínače Marek Madej, scénárista Horizon Zero Dawn Ben McCaw, a nemůže chybět ani náš zástupce Dan Vávra s Kingdom Come: Deliverance.

Přednášky samozřejmě nebudou jedinou náplní výstavy. Můžete se těšit na různé workshopy, vyzkoušíte si nové hry i deskovky podle her, podíváte se do virtuální reality, zavzpomínáte na staré časy v retro koutku, budete svědky (či účastníky?) esportových turnajů v nejpopulárnějších hrách a dozvíte se, která z padesátky indie her si odnese ocenění Game Access.

Konference herních vývojářů je oddělená od vlastního herního festivalu a uskuteční se od 1. do 2. června v brněnském výstavišti BVV. Herní festival poběží o den déle. Zatímco herní výstaviště je zdarma, možnost účastnit se workshopů a přednášek už vyžaduje zakoupení lístku z oficiálních stránek.

Nejnovější články