The Last of Us 2 je v závěrečné fázi vývoje
zdroj: Archiv

The Last of Us 2 je v závěrečné fázi vývoje

16. 5. 2019 9:50 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Přestože pokračování úspěšného příběhového survivalu The Last of Us nemá konkrétní datum vydání, dost možná se druhého dílu dočkáme ještě letos. Finalizaci vývoje naznačil jeden z jeho šéfů, náborový web studia Naughty Dog i oficiální stránky PlayStationu 4. Že by se perský obchod, který The Last of Us 2 sliboval v říjnu 2019, nakonec nemýlil?

The Last of Us 2 je jednou z nejočekávanějších her současnosti a Sony je v současnosti na informace o svých exkluzivitách dost skoupá. Logicky se tak rojí nejrůznější spekulace, často ještě podpořené zdroji z blízkosti vývoje. Před měsícem tvůrci potvrdili, že dokončili natáčení motion capture a dabingu, což jsou zrovna procesy, ke kterým dochází v pozdních fázích produkce.

Jeden zdroj navíc tvrdí, že Sony z The Last of Us 2 něco víc ukáže ještě před letošní červnovou E3, které se ale jinak neúčastní. Dalším z indikátorů, že by hra mohla dorazit ještě letos, je řazení her na PSN Store. Tam se totiž nachází v sekci „brzy vychází“, na rozdíl od dalších exkluzivit s neznámým datem vydání, jako je Ghost of Tsushima nebo Death Stranding.

Konečnou fázi vývoje naznačuje i tweet jednoho z šéfů vývoje, Anthonyho Newmana. Naughty Dog totiž hledá programátory, animátory i level designéry na „dokončovací práce“. Ale vzhledem k tomu, že nábor teprve začíná, dost možná to dokončování zabere ještě hodně měsíců. Herní vývoj je odkladů a flexibilních uzávěrek koneckonců plný.

Každopádně ale není příliš pravděpodobné, že by do konce letošního roku Sony nevydala vůbec nic exkluzivního. V této chvíli si akorát můžete sázet na to, jestli Vánoce 2019 stihne The Last of Us 2, Death Stranding, remake Final Fantasy 7, nebo něco úplně jiného.

Nejnovější články