The Binding of Isaac: Afterbirth+ nabídne podporu modifikací a tunu nového obsahu zkraje roku 2017
zdroj: tisková zpráva

The Binding of Isaac: Afterbirth+ nabídne podporu modifikací a tunu nového obsahu zkraje roku 2017

12. 12. 2016 18:15 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Když se řekne Edmund McMillen, většina z vás zpátky zakřičí Super Meat Boy. Soudě čistě dle množství dodatečně vydaného obsahu ale McMillen ze svých děl preferuje roguelike záležitost The Binding of Isaac z roku 2011, pro kterou připravuje v pořadí už druhý datadisk. Po Afterbirth z minulého roku vyjde hned zkraje ledna příštího roku datadisk Afterbirth+. Název zní podezřele, evokuje jen znovu vydanou, mírně nastavenou kaši. Skutečnost je ale zcela odlišná. Hlavně díky integraci nástrojů pro tvorbu modifikací a celé řadě obsahových novinek je Afterbirth+ poměrně rozsáhlé dílo.  Až vyjde 3. ledna 2017, mohou od něj majitelé hry očekávat následující.

Za cenu 10 dolarů (pro majitele Afterbirth platí první týden po vydání pekelná cena 6,66 dolarů) dostanou hráči (a majitelé původní hry – jde o datadisk, ne samostatnou hru) kompletní sadu nástrojů pro tvorbu, editaci a hraní obsahu vlastního nebo vytvořeného komunitou.

Dále Afterbirth+ nabídne zbrusu novou finální kapitolu včetně závěrečného bossfightu, novou hratelnou postavu v podobě anděla Apollyona/Abaddona, nový herní mód, stovku nových místností (včetně ultra raritních), možnost hrát dál i po dokončení hry, bestiář s přehledem zlikvidovaných nepřátel, 5 nových výzev, 67 nových předmětů, 62 nových achievementů, nové podoby pro již existující bossáky, novou hudbu i animačky a spoustu dalších novinek, kateé ani McMillen neumí z hlavy vyjmenovat.

zdroj: Archiv

Hlavně ale McMillen slibuje pravidelné měsíční obsahové updaty, které do hry přidají jeho vlastní výběr nejlepších fanouškovských monster, předmětů, výzev a obecně vzato hráči vytvořeného obsahu. Dohromady tak jde to pořádnou dávku obsahu pro hráče The Binding of Isaac, respektive The Binding of Isaac: Afterbirth. Ostatně, podpora modifikací ještě nikdy žádné hře neuškodila, právě naopak jí zajistila delší životnost.

The Binding of Isaac: Afterbirth+ vyjde pro Windows, OS X a Linux 3. ledna 2017 na Steamu. Konzolové verze datadisku by měly vyjít v průběhu jara 2017.

Nejnovější články