Střílečka Project Nova od tvůrců EVE Online ruší alfu
zdroj: tisková zpráva

Střílečka Project Nova od tvůrců EVE Online ruší alfu

4. 12. 2018 9:48 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Umění uznat vlastní chybu a ochota od píky předělat rozjeté projekty, to se v herním byznyse zrovna moc nenosí. Zvlášť když do nich firma už investovala miliony dolarů. Vývojáři EVE Online si ovšem podobné kroky mohou dovolit a taky se tak v případě Projectu Nova nestyděli učinit. Nic se zatím neruší, ale reakce komunity tvůrce donutila na hře začít pracovat hezky od znova.

Project Nova má být duchovním nástupcem Dust 514, dalšího z projektů islandského studia CCP. To si na pomoc přizvalo i Sumo Digital z Nottinghamu, které mělo Novu posunout na úroveň střílečky snů, což bylo ještě předtím, než Sumo Digital v lednu koupilo newcastleskou pobočku CCP. Na Nově se ovšem pracuje v Šanghaji, takže se jí tahle akvizice příliš nedotkne. Nicméně první reakce hráčů, kteří měli možnost výsledky jejich společné práce testovat, stejně nebyly příliš nadšené.

Jelikož podle týmu prozatímní výsledky neodpovídají původním vizím a nedaří se naplnit ambiciózní cíle, pozastavují vývojáři alfa verzi hry, ke které se dalo dostat pouze na výslovné pozvání. Alfu přitom CCP spolu s trailerem oznámilo teprve před měsícem na svém každoročním fanouškovském víkendu EVE Vegas.

zdroj: Archiv

„Doufáme, že chápete, že musíme o krok ustoupit a začít znovu od nuly, abychom vymysleli, jak naši tvrdou práci proměnit v něco lepšího a pro vesmír EVE smysluplnějšího,“ píše tvůrčí tým v otevřeném dopise fanouškům. Rozhodně to neznamená, že Project Nova končí, právě naopak.

Práce na týmové střílečce pokračují a vývojáři se snaží ji lépe zakomponovat do komplexního světa EVE Online. S vydáním ovšem nijak spěchat nebudou – v dopise se píše, že nevyjde dřív, než budou spokojení jak s hratelností, tak s vizuální stránkou. S mnohamilionovým EVE za zády jim žádný krach nehrozí, takže si s vývojem můžou dát pořádně načas.

Nejnovější články