Tvůrci EVE Online oznamují novou hru a připomínají multiplayerové FPS Project Nova
zdroj: tisková zpráva

Tvůrci EVE Online oznamují novou hru a připomínají multiplayerové FPS Project Nova

23. 10. 2018 11:20 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

EVE Online je i po tolika letech stále naživu a čilejší než kdy dřív. Svědčí o tom i četnost článků našeho experta Marse Vertiga, který vás zásobuje zajímavostmi z tohoto živoucího světa. Ale vesmír v EVE Online je tak velký, že se do něj vleze spousta jiných her, a právě o nich je dnešní novinka.

Project Nova si s EVE Online možná hned nespojíte podle jména, ale skutečně jde o hru zasazenou do totožného prostředí. Není to poprvé, kdy vývojáři z CCP Games do svého léta budovaného univerza zasazují multiplayerové FPS. Kdysi na PS3 vyšla střílečka Dust 514, ze které Project Nova tak nějak vychází a pokusí se napravit chyby svého předchůdce.

Project Nova byl oznámen začátkem roku 2016 kusými informacemi, mezi kterými zaznělo i to, že by mělo jít o pomalou taktickou kooperativní střílečku běžící na Unreal Enginu 4. To nyní potvrzují záběry z hraní pořízené webem IGN. Jeden PvE zápas s prostým zabíráním tří bodů trvá celých 20 minut, i když mají lidští hráči nad těmi počítačovými celou dobu navrch.

Náplň PvE módu tvoří převážně střílení z futuristických zbraní, ale i montování střílen a používání různých gadgetů, jako je například léčící kupole (podle zvolené třídy). Prakticky na videu výše neuvidíte nic, co jste už neviděli v jiné multiplayerové střílečce. Hra nabídne i klasické PvP, ale to není předmětem prezentovaných záběrů.

Zajímavě ovšem působí efekt nastupující po usmrcení protivníka. Logicky v takovém případě musí dojít k poškození „obleku“, a jelikož se prezentovaná mapa odehrává na povrchu vesmírné stanice či lodi, mrtvola ihned zmrzne, její boty ztratí magnetičnost a tělo bezvládně odplouvá do vesmíru.

zdroj: Archiv

Project Nova stále nemá datum vydání, ale první zájemci se již v listopadu dostanou k jeho vyzkoušení. Můžete se totiž hlásit do uzavřené alfy na oficiální stránce. Nikdo vám negarantuje přístup, ale proč nezkusit své štěstí, že?

Kromě připomenutí kooperativní střílečky došlo ještě k oznámení úplně nové hry ze světa EVE Online, tentokrát ale na mobilní zařízení se systémem Android a iOS. EVE: Echoes bude MMO zasazené do alternativního New Eden. Budete v něm bojovat, obchodovat a objevovat tisíce hvězdných systémů, podobně jako v jeho velkém bratříčkovi. EVE: Echoes vyjde v příštím roce.

Nejnovější články