Spolutvůrci S.T.A.L.K.E.R.a zkouší po kontroverzním projektu Areal štěstí se STALKER Apocalypse
zdroj: Archiv

Spolutvůrci S.T.A.L.K.E.R.a zkouší po kontroverzním projektu Areal štěstí se STALKER Apocalypse

12. 12. 2014 15:40 | Novinky | autor: Adam Homola |

Vyrazíte je dveřmi a vrátí se oknem. West Games jsou zpátky a jestli sledujete Games pravidelně, určitě vám neutekly všemožné kontroverze ohledně Kickstarter kampaně hry Areal. Mělo jít o duchovního nástupce S.T.A.L.K.E.R.a od původních vývojářů, ale plán nakonec nevyšel. Tvůrci byli nařčeni z podvodu, situace se zamotala a jedna kontroverze střídala druhou až zakročil Kickstarter a projekt zrušil.

West Games se pak na hru pokoušeli vybrat peníze na vlastním webu, lež bez úspěchu. Teď jsou ale zpátky a opět slibují, tentokrát STALKER Apocalypse, což rozhodně není S.T.A.L.K.E.R., ani Areal, ale v podstatě obojí dohromady. Pitch vývojářů je stejný, obrázky i artworky jsou stejné či podobné (jako u Areal), video nevypadá nijak oslnivě, ale znovu slibují nástupce S.T.A.L.K.E.R.a.

Tvůrci svůj "nový" projekt raději neumístili na Kickstarter, ale na portál World Wide Funder, který je ve svých pravidlech výrazně benevolentnější a hlavně se liší i způsobem financování. Na rozdíl od Kickstarteru tady tvůrci projektu dostanou všechno, co jim lidé pošlou bez ohledu na dosažení cílové částky. West Games si ji stanovili na 600 000 dolarů, což je poměrně velký skok z 50 000 dolarů, které chtěli na kickstarteru pro Areal. Celou částku ale vybrat nemusí.

STALKER Apocalypse zdroj: Archiv

V tuto chvíli tvůrci vybrali "krásných" 305 dolarů a kampaň poběží ještě 90 dnů. A kdyby jim už nepřibyl ani dolar, přijde jim na účet 305 dolarů. Kontroverzní Areal vývojáři nijak netají a vznik nového projektu vysvětlují hned na začátku: "Předtím jsme pracovali na hře jménem Areal, ale po vybírání peněz na našem webu a odezvě fanouškům jsme se rozhodli přehodnotit naši vizi a soustředit se na STALKER Apocalypse (trademarkováno)," napsali West Games na WFunder.

Také se divíte, jak si vývojáři mohou dovolit pojmenovat svoji novou hru STALKER? Inu, je rozdíl mezi STALKER a S.T.A.L.K.E.R.: "Na Stalker Apocalypse máme registrovanou ochrannou známku, takže máme všechna práva tento název pro naši hru používat. Navíc je stalker běžné slovo, které může používat každý," hájí se vývojáři na Wfunder. Mají jen štěstí, že značku S.T.A.L.K.E.R. nevlastní Bethesda, která svého času zlobila Mojang kvůli Scrolls. Kdyby práva vlastnila nějaká velká firma, která by se nebála použít právníky, jistě by si West Games podobnou taškařici nedovolili. Tvůrci rovněž dráždí hada bosou nohou, když je logo hry napsané na plechové ceduli, kde jsou čirou náhodou mezi jednotlivými písmeny šroubky připomínající tečky...

STALKER Apocalypse zdroj: Archiv

Jestli koumákům z West Games po tom všem pořád věříte a chcete jim přispět, nechám už na vás. Hra samotná se od základního konceptu původního S.T.A.L.K.E.R.a či Areal moc neliší, takže víceméně víte, do čeho jdete.

Nejnovější články