Série Call of Duty míří na mobily s free-to-play titulem
zdroj: tisková zpráva

Série Call of Duty míří na mobily s free-to-play titulem

19. 3. 2019 12:11 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Možná napjatě očekáváte oznámení nového dílu nezastavitelné série Call of Duty, ale pravděpodobně jste nepočítali s tím (i když, přiznejme si, nejde o takové překvapení), že dalším v pořadí bude titul určený jen a pouze pro mobily, jak hrdě hlásá všeříkající název Call of Duty: Mobile. Vyzkoušíte si ho už za pár měsíců.

V mobilní době se nemůžeme divit, že se velké značky pokouší o úspěch i na přenosných platformách. Když člověk jede městskou dopravou, nevidí na zářících obrazovkách Candy Crush Sagu ani Flappy Bird, ale Fortnite a PUBG Mobile. A možná touto cestou začneme brzy vídat i Call of Duty: Mobile (a doufejme i TES: Blades).

Free-to-play střílečka bude souborem toho nejlepšího z celé série Call of Duty. Dočkáte se ikonických postav, oblíbených zbraní a vyhlášených map z Black Ops i Modern Warfare včetně Nuketown, Crash, Hijacked a dalších. Objeví se i staré dobré módy jako Deathmatch a Frontline. Asi je vám jasné, že prim bude hrát multiplayer. O singleplayerové kampani se zpráva vůbec nezmiňuje.

zdroj: Archiv

Největší otazník vidím u ovládání, nicméně jiné hry, včetně české Shadowgun Legends, jsou důkazem, že střílečky jsou i na mobilech zábavné a mohou oslňovat krásnou grafikou. Zda to bude případ i Call of Duty: Mobile, se můžete přesvědčit za pár měsíců, kdy odstartuje veřejná beta, do které se zaregistrujete zde.

Za zmínku ještě stojí Timi Studio Group, které spadá přímo pod Tencent a stará se o vývoj hry. Nejde o žádné zelenáče v oblasti mobilních her, neboť mají na triku úspěšnou MOBA hru Arena of Valor. Tak snad se jim podaří i překlopení legendární střílečky do důstojné mobilní podoby.

Nejnovější články