zavřít

Do Call of Duty: Black Ops 4 dorazily kosmetické mikrotransakce, hráčům se to nelíbí

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Přestože při vydání v Call of Duty: Black Ops 4 nakupování odměn za reálné peníze nebylo, na PlayStation 4 už je a příští týden se dostane i na zbytek platforem. Treyarch se v systému mikrotransakcí očividně inspiroval u Fortnite, které je ovšem free-to-play, nikoliv AAA hrou za plnou cenu, takže už si stihl vysloužit ostrou hráčskou kritiku.

Za COD bodíky můžete nakupovat plasmu na elixíry do Zombie módu nebo je použít na nákup kosmetických vylepšení na černém trhu a k odemykání nových Special Orders tamtéž. Přestože Treyarch nedávno zrychlil postup skrz Tiery garantující náhodnou bednu, hráči si stěžují, že většinu výzev nestihnou splnit včas, protože aby získali vytouženou odměnu, musí se na 200. úroveň dostat v relativně přísném časovém limitu. Ti, kteří se chtějí vyhnout grindu, se potom cítí nucení nakupovat Tiery za reálné peníze.

Special Orders jsou pak další sety položek, které si můžete odemknout a předměty z nich pak skrz levelování a bedny po jednom sbírat. Respektive po dvou až třech, podle toho, jestli máte Special Orders aktivní a zrovna probíhá nějaká speciální akce, jako třeba nyní Halloween. Nabídka se pravidelně obměňuje, ale jakmile si je jednou koupíte, zůstanou vám v inventáři, kde mezi nimi můžete přepínat, dokud nesesbíráte všechno. Ale aby to nebylo příliš jednoduché, můžete mít aktivní vždy jen jeden.

CoD CoD

Hráče příliš netěší to, že si ve hře, kterou si museli koupit za plnou cenu, dále musí kupovat „výzvy“, za jejichž splnění získají kosmetické předměty, jaké navíc dříve dostávali zdarma jen za hraní. Během listopadu chce Treyarch spustit ještě herní obchod, kde si ty nejzajímavější kousky výbavy budete moct koupit přímo a nečekat, až vám je přihraje náhoda. Samozřejmě za pěknou hromádku COD bodů.

Na druhou stranu, všechno vybavení, ať už ho dostanete za hraní, nebo se prolevelujete kreditní kartou, je čistě kosmetickou záležitostí. Reskiny uniforem a zbraní, spreje, gesta, nikoliv věci, které ovlivňují statistiky. Bude sice trvat dlouho, než dosáhnete na vytoužený jednorožčí samopal, ale lepšího hráče Call of Duty: Black Ops 4 z vás peněženka stejně neudělá.

Tagy: Call of Duty (série) akční sci-fi FPS first person střílečka válečná cod

Zdroje: Reddit, Eurogamer.net

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.