PlayStation 5 slaví první narozeniny, v Sony bilancují
zdroj: Vlastní foto autora

PlayStation 5 slaví první narozeniny, v Sony bilancují

12. 11. 2021 16:30 | Novinky | autor: Pavel Makal |

PlayStation 5 dnes slaví první narozeniny. Od uvedení konzole na trh uplynul přesně jeden rok a společnost Sony samozřejmě bilancuje. Byl to pro ni rok mimořádně úspěšný - pátý PlayStation měl nejsilnější launch v historii platformy a od samého počátku se na konzoli objevovaly velmi silné exkluzivní tituly.

Už úvodní lineup nabídl fenomenální remake Demon's Souls od studia Bluepoint Games a také menšího levobočka Spider-Mana s podtitulem Miles Morales. Rozhodně ale nelze zapomenout ani na perfektní plošinovku Astro's Playroom, kterou dostal každý majitel PS5 zdarma a kromě skvělé prezentace možností ovladače DualSense je to i zatraceně povedená hra.

V průběhu roku jsme se pak dočkali dalších skvělých exkluzivit, jako je náročný Returnal, překrásný a zábavný Ratchet & Clank: Rift Apart a v neposlední řadě také Deathloop, který ale v budoucnu kromě PS5 a PC patrně dorazí i na Xbox. Dorazila i dvojice remasterovaných verzí Ghost of Tsushima a Death Stranding se shodným podtitulem Director's Cut.

Společnost Sony také v uplynulých dvanácti měsících provedla hned několik akvizic, kromě Bluepoint Games a Housemarque pod svá křídla přibrala také Firesprite a Nixxes. Firma se mimo jiné chlubí, že prostřednictvím PS5 už hráči a hráčky stihli odehrát 4,6 miliard hodin a odvysílat více než 26 milionů hodin obsahu.

Pihou na kráse toho všeho je stále ještě nedostatečný počet kusů, ani po roce zatím konzoli nevidíte jen tak v regálech českých obchodů a kvůli stálému nedostatku čipů tento stav zřejmě ještě nějaký čas přetrvá. V Sony mají nicméně velké plány i na příští rok, už v únoru má na obrazovky dorazit Horizon Forbidden West, v dalších měsících očekáváme Gran Turismo 7 a God of War Ragnarok.

Nejhranějšími tituly na platformě za uplynulých 12 měsíců jsou nepřekvapivě Fortnite, Call of Duty: Black Ops Cold War a FIFA 21. U jaké hry jste na PS5 nechali nejvíc času vy?

Nejnovější články