Nový hit mezi střílečkami Valorant brzy vyjde v plné verzi
zdroj: Riot Games

Nový hit mezi střílečkami Valorant brzy vyjde v plné verzi

22. 5. 2020 11:12 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Tvůrci League of Legends, Riot Games, už ovládli žánr MOBA a nyní se své zkušenosti snaží přenést i do žánru FPS. Valorant si zatím zahrajete jen v uzavřené betě, i tak ale stihl nabrat spád minimálně mezi streamerskou komunitou. Na Twitchi se na něj jen za první den podívaly dva miliony diváků a už za dva týdny se brány free-to-play sci-fi střílečky otevřou i široké veřejnosti.

Riot Games na podzim minulého roku oznámilo hned několik nových projektů, mezi nimi i tajemný Project A, z něhož se letos v březnu vyklubal Valorant. Start bety si rychle získal pozornost na Twitchi, protože sledování streamů byl pro běžné smrtelníky prakticky jediný způsob, jak si pro sebe urvat si klíč s přístupem do hry. A čím déle se dívali, tím větší šanci měli na to, aby si sami zahráli.

Uzavřená beta končí 28. května, plné vydání je pak plánované na 2. června. V mezičase Riot zresetuje hráčské účty, aby všichni začínali s čistým štítem. Do ostrého startu přibude ještě nový mód, mapa a agent. Také bude přidáno několik serverů v Americe i Evropě, aby byl váš ping co nejnižší. Nám geograficky nejblíž tak bude serverovna ve Varšavě.

zdroj: Riot Games

Předběžný přístup Valorantu se neobešel bez kontroverze. Některým hráčům vadí proticheaterský systém Vanguard, který se automaticky spouští rovnou při startu počítače (namísto při spuštění herního klienta) a navíc operuje poměrně hluboko v operačním systému.

Jelikož je Riot Games z velké části vlastněné čínským Tencentem, panují navíc obavy, že program může být zneužívaný ke sběru osobních dat. Na druhou stranu, na cheatery zjevně funguje. Od spuštění už Riot skrz Vanguard zabanoval přes 10 000 podvodníků.

Podrobnější představení mutliplayerové týmové střílečky si můžete přečíst v Patrikově článku nebo si počkat, až se servery 2. června otevřou pro všechny. Zatím se zdá, že Valorant v sobě nese DNA Counter-Striku zkříženého s Overwatchem a vzhledem k popularitě obou her, hráčské základně Riotu z League of Legends i divácké atraktivitě se zdá, že se rodí další hvězda mezi FPS.

Střílečka je zatím exkluzivitou pro PC, verze pro PS4, iOS a Android jsou podle neoficiálních informací teprve na počátku vývoje. Plánuje se její dlouhodobá podpora a nějaká důležitá oznámení by podle Riotu měla přijít ještě během léta.

Nejnovější články