Kyberpunk není mrtvý! Kooperativní střílečka The Ascent ho přivede na next-gen
zdroj: Curve Digital

Kyberpunk není mrtvý! Kooperativní střílečka The Ascent ho přivede na next-gen

12. 5. 2020 7:30 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Cloudpunk, Cyberpunk 2077, Gamedec, Death Trash, Ghostrunner… Mimo vikingů zažívá své zlaté období také budoucnost, kde nadvládu nad společností převzaly korporace a lidé si ve velkém začali modifikovat těla technologiemi, jak by se kyberpunkový žánr dal velmi zkratkovitě shrnout. Svou troškou do mlýna přispěje také kooperativní (nebo sólo) RPG akce The Ascent, která se minulý týden představila na Inside Xbox.

The Ascent je prvotinou uppsalského studia Neon Giant ve spolupráci s vydavatelstvím Curve Digital a odehrává se na planetě Veles, kde megakorporace vlastní vás i všechny ostatní. Respektive vlastnila. Během rutinní donášky se ocitnete uprostřed katastrofického scénáře: The Ascent Group právě zkrachovala. Všude zavládl chaos a panika, v nastalém zmatku jede každý sám za sebe.

zdroj: Curve Digital

Na vás bude zabránit tomu, aby svět ovládla jiná zlotřilá korporace anebo gangy, které si také brousí zoubky na svůj kousek koláče v nově vznikajícím řádu prostřednictvím náhle legálního černého trhu a tak podobně. Jelikož šlo o poslední fungující korporaci, spolu s jejím koncem se zhroutí i většina dalších systémů, čehož musíte využít dřív, než toho využijí „ti zlí“.

Ve skutečnosti jsou dystopické budoucnosti spíše plné oportunistů, které leckdy musíte sprostě předběhnout, takže se rozdíly mezi zlouny a čistou snahou o přežití dost často stírají.

Kyberpunkové zasazení nabídne plejádu různých prostředí od chudinských slumů po luxusní čtvrti, stejně tak rozmanití budou i vaši nepřátelé. Z těch nejtužších samozřejmě budou padat nejsladší odměny a přizpůsobit si budete moct všechno možné od obleku po tělesné modifikace v prostředníčcích. Stane se z vás obrněný tank, nebo nenápadný stín?

 

Celý The Ascent můžete projít sami nebo v lokální či online kooperaci s až třemi dalšími hráči. Vydání kyberpunkového akčního RPG se chystá na konec letošního roku pro PC, Xbox One a Xbox Series X. Na konzolích od Microsoftu se objeví v rámci programu Smart Delivery, kde můžete s jednou kopií hrát na obou generacích Xboxu.

Nejnovější články