Staňte se strážcem zákona ve městě hříchu. Vyšel kyberpunkový Conglomerate 451
zdroj: Archiv

Staňte se strážcem zákona ve městě hříchu. Vyšel kyberpunkový Conglomerate 451

21. 2. 2020 10:11 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Conglomerate 451 je zajímavý žánrový mix. Na první pohled se tváří jako klasický dungeon crawler, ve kterém krokujete po čtvercích a otáčíte se o 90 stupňů, ale zároveň jde o roguelike s bohatými RPG prvky. Už v early accessu šlo o povedenou hru, která přes noc vyšla v plné verzi na Steamu.

Ondra Švára se loni v srpnu odhodlal otestovat kyberpunkové prostředí Conglomerate 451 v předběžném přístupu a když se z temného města plného násilí a neřesti vrátil, byl patřičně spokojený. Ve svých dojmech z hraní vyzdvihuje právě mísení žánrů a množství RPG prvků, které ho jednoduše nadchlo.

A i když si nestěžoval na chybějící obsah, tvůrci finální verzi stejně pořádně přifoukli. Gangy ovládané město se rozrostlo o čtyři oblasti, ve kterých narazíte na 25 nových druhů nepřátel a popovídáte si s dalšími deseti postavami. Rozšířil se i zástup bossů jednotlivých korporací, došlo k předělání uživatelského rozhraní a dostavil se i plnohodnotný příběhový mód.

zdroj: Archiv

V Conglomerate 451 jste strážcem pořádku, který má k ruce bezcitné klony. Jejich smrt nikoho nemrzí tolik, jako kdyby šlo o skutečné lidi, ale i tak vám ukápne slza při ztrátě vytrénovaného bojovníka. A pokud v boji vyloženě neumře, může si z něj odnést vážné zranění, které ho bude nadále omezovat.

Na druhou stranu, tvorba nového klonu je ideální příležitostí pro změnu strategie, protože si sami zvolíte jeho „výbavu“. S tím souvisí i nutnost navštěvovat oddělení výzkumu, kde pro vás připravují nové vychytávky pro vaši postradatelnou armádu.

Conglomerate 451 najdete v plné verzi na Steamu ve startovní slevě za 17 eur. Za týden sleva skončí a budete si muset připlatit 3 eura navíc.

Nejnovější články