Cyberpunk 2077 bude mít zhruba 75 vedlejších pouličních úkolů

4. 2. 2020 16:39 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Zaklínač 3 proslul hromadou postranních misí, kterým se Geralt mohl a nemusel věnovat. Podobné péče se dočká i nadcházející kyberpunkové RPG od CD Projektu. Mimo hlavní příběhové linky a na ní navázaných nepovinných úkolů se v Night City budete moct věnovat plejádě aktivit a kratších misí, které vám pomohou nabrat reputaci, vydělat eurodolary a obecně více proniknout do dění ve městě.

O jednotlivých úkolových vrstvách Cyberpunku 2077 se v rozhovoru pro OnMSFT rozpovídal šéf krakovské pobočky John Mamais. Pouliční příběhy přirovnal ke kontraktům na monstra ve třetím Zaklínači. Lišit se budou délkou i dopadem na hlavní příběh a mělo by jich být kolem 75.

„U třetího Zaklínače jsme prvky v otevřeném světě přidávali dost na poslední chvíli a dělali na nich jen asi dva nebo tři lidi. Teď máme tým hned patnácti designérů, kteří vdechují život otevřenému městu. Je tu pasivnější složka, což jsou obchodníci, a pak jsou tu pouliční mise a taky vedlejší aktivity. Pouliční mise jsou krátké úkoly. Nejsou zas tak příběhové ve smyslu filmovosti, ale pomohou vám prozkoumávat svět a nalevelovat postavu.“

Žádná z misí není automaticky generovaná – existuje obecná šablona, které by se tvůrci měli držet, každý úkol by ale měl být do jisté míry unikátní a s lidským otiskem.

zdroj: CD Projekt RED

Mamais jinak v rozhovoru neodhaluje nic moc nového. Zmiňuje limity v možnostech modifikací vaší postavy, kde vás bude omezovat navázání na lidskou kostru. Žádného čtyřnohého mutanta si tedy zřejmě nevytvoříte. Znovu potvrdil, že naprostou většinu hru uvidíte z pohledu první osoby s výjimkou několika cutscén a řízení vozidel.

Pochlubil se technologií realtimového osvětlování scén, která se prý veřejnosti ještě neukázala v celé své kráse, a také realistickými zvukovými efekty. Jejich výsledek ale budeme moct zhodnotit a docenit až na vlastní oči a uši.

Mezi zakázaná témata nicméně patřil cyberspace, což je prý území velkých spoilerů, a také multiplayer. O něm nám CD Projekt prý více poví zhruba za rok. Zatím se nepočítá ani s verzí pro Switch, ani s experimenty pro virtuální realitu. Cyberpunk 2077 vyjde na PC, PlayStation 4 a Xbox One 17. září 2020.

Nejnovější články