Nenechte se vykolejit nezastavitelnou kooperativní hrou Unrailed!
zdroj: tisková zpráva

Nenechte se vykolejit nezastavitelnou kooperativní hrou Unrailed!

10. 9. 2019 7:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Někdo udělal při vykládce vagónů strašlivou chybu a zopakoval tak události filmu Nezastavitelný. Lokomotiva se dala do pohybu bez strojvedoucího a nyní uhání napříč krajinou. Problém není v tom, že by svou nezastavitelností ohrožovala jiné vlaky a města, protože před sebou nemá žádné koleje. Chcete-li vlak dostat do další stanice, musíte je nejprve vyrobit.

Unrailed! je primárně multiplayerová hra pro 2–4 hráče, kteří se společnými silami pokusí dostat uhánějící vlak co nejdál. S tou rychlostí to není zas tak kritické, vlak jede sotva rychlostí chůze, což vám dává relativně dostatek času na nakutání kamení a nasekání dřeva na další kousek železniční dráhy.

Chybějící koleje nebudou vaší jedinou starostí. Po cestě čelíte mnohým nepřátelům a dostanete i nějaké úkoly od místních, kteří neberou vaši plnou zaměstnanost v potaz. Pokud vám kooperace nevoní, můžete se pustit v týmech proti sobě a zjistit, kdo dostane lokomotivu dál.

zdroj: Archiv

Unrailed! je z ranku roguelike her, takže až váš vlak vykolejí, vaše cesta končí. Ale mezi hrami svůj vlak vylepšujete, opatřujete ho novými vagóny, které povezou nasbírané suroviny. S žánrem je úzce spjaté i procedurální generování, které hře zajišťuje znovuhratelnost.

Do netradičního konceptu se můžete pustit na jednom gauči nebo online už dnes v předběžném přístupu na Steamu. Tvůrci zároveň nastínili plány s early accessem. Počítá se se singleplayerem, achievementy, balancováním obtížnosti, podporou Linuxu a Macu a třemi obsahovými updaty.

Unrailed! by podle odhadů měla vyjít za 3–6 měsíců.

Nejnovější články