V kooperativní Unrailed stavíte koleje nezastavitelnému vlaku
zdroj: Foto: Unrailed

V kooperativní Unrailed stavíte koleje nezastavitelnému vlaku

13. 2. 2019 8:53 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Před pár dny jsme obdrželi tiskovou zprávu společnosti Daedalic Entertainment, která se chlubila šesti novými hrami v přípravě, ale žádnou z nich nepředstavila. Jen naznačila, že se dočkáme tahového RPG, kooperativního roguelike, survival MMO a klasických dobrodružství. Kam do toho spadá první oznámená novinka Unrailed? Kooperativní roguelike je správně.

Unrailed je multiplayerový roguelike s vláčkem, který má svou vlastní hlavu (nebo jeho strojvedoucí usnul). Jinak totiž nejde vysvětlit fakt, že nezastavitelně uhání kupředu, i když je před ním smrtelná propast. Možná je to jeho nezlomnou důvěrou v hráče, kteří společnými silami hledají suroviny po okolí a vyrábí z nich koleje a mosty, které v reálném čase kladou před supící lokomotivu.

Z prvního videa to vypadá jako pomalejší a trošku složitější verze české jednohubky Runaway Train. Nicméně Unrailed je opravdu roguelike. Jednou zkrátka nastane chyba ve vaší komunikaci, zrychlující vlak v náročných podmínkách sjede na slepou kolej a skončí kdesi v lese.

zdroj: Archiv

Z neúspěšného pokusu dojet na bájnou konečnou si odnesete různá vylepšení, aby vás následná výstavba nové trati dostala o pár metrů dál. Navíc po cestě narazíte na obyvatele, kteří vám mohou ještě víc zatopit pod kotlem nebo vám zadají úkol. Jako byste na něj měli čas…

O znovuhratelnost se stará procedurální generování oblastí a jejich záludností. Kooperovat můžete buď online, nebo lokálně v Party módu, přičemž bude možnost i soupeřit v tom, komu půjde pokládání kolejí lépe od ruky.

Unrailed nemá a jen tak nebude mít finální datum vydání, jelikož se v létě chystá do předběžného přístupu.

Nejnovější články