Legendární Transport Tycoon se vrací v moderní podobě Rise of Industry
zdroj: Archiv

Legendární Transport Tycoon se vrací v moderní podobě Rise of Industry

31. 10. 2017 17:32 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Snad každý si pamatuje na perfektní přepravní simulaci Transport Tycoon z minulého tisíciletí a nemohu zde nezačít slovy Alexe Mochiho, zakladatele Dapper Penguin Studios: „Rise of Industry je vrcholem dospívání v 90. letech, kdy jsme po nocích hrávali tycoony.“ Napodobitelů Transport Tycoonu tu bylo již desítky, ale jen málo z nich se předloze přiblížilo natolik, jak to zvládá Rise of Industry.

Jednoduchá lowpoly grafika skrývá pod svými malebnými stavbami s ostrými hranami docela komplexní tycoon, kde je vám do vašich manažerských rukou svěřena moc prakticky nad čímkoliv. Ještě aby ne, když je vaším cílem stanout na špici industriálních magnátů a podrobit si obchod jako takový.

Takového cíle samozřejmě nedocílíte přes noc, takže se z počátku chtě nechtě musíte specializovat na některou z dostupných oblastí. Různá města mají různé potřeby a každé z nich často nabízí něco, co to jiné potřebuje, tak proč nezačít jako přepravní firma? Postavíte garáže, nakoupíte náklaďáky a začnete převážet.

zdroj: Vlastní

Chvíli to asi postačí, ale pokud nechcete vládnout jen přepravcům, musíte se rozšířit i do dalších segmentů trhu. Co takhle začít s expanzí vašeho města? Poblíž je les, který se dá vytěžit, rybník čeká na výlov, pole na zorání, sad na zasazení ovocných stromů a kousek od břehu moře by se dal založit ropný vrt.

Teď když máte suroviny, můžete je prodávat ostatním městům, která tak začnou prosperovat, růst a nabízet další příležitosti k obchodu. Nebo ty těžce natěžené klády hned neprodávejte, ale postavte truhlárnu a začněte vyrábět nábytek. Kdo ví, třeba předčíte i švédského giganta s modrožlutým logem…

Je zkrátka na vás, jakým směrem se má váš průmysl ubírat a jakou přepravu při tom zvolíte. K něčemu se hodí lodě, jinde využijete kamionovou dopravu a na dlouhé vzdálenosti poslouží zase vlaky. V každém případě chcete jen vydělávat, vydělávat a vydělávat, jak se na slušného podnikatele sluší a patří. A znečištění? To vás bude trápit jen v případě, že smýšlíte zeleně.

Pokud vám Rise of Industry přijde povědomá, možná jste kdysi slyšeli od Project Automata. Jedná se totiž o tu samou hru, akorát se indie vývojářům z Dapper Penguin Studios podařilo najít vydavatele Kasedo Games (Project Highrise) a dát hře nějaké normálnější, vypovídající jméno. Díky vydavateli se počítá s dřívějším startem early accessu na Steamu, který je naplánovaný na první čtvrtletí příštího roku. Vydání hry by pak mělo stíhat ještě rok 2018.

zdroj: Vlastní

Pokud vám nevadí opravdu rané verze her, alfa Rise of Industry je k dispozici na webu Itch.io za 18 dolarů. A jestli vás zajímá, na čem všem budou vývojáři pracovat v nejbližších měsících a jaký obsah do hry přiteče v rámci early accessu, mrkněte na tento přehled. Můžete se těšit na hranice, vzducholodě, úpravy terénu, náhodné události, podporu módů a spoustu dalších produkčních budov.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články