Máte námět či připomínku? Napište nám
Na The Elders Scrolls VI si počkáte, ale pak ho prý budete hrát deset let
zdroj: Bethesda.net
Novinky

Na The Elders Scrolls VI si počkáte, ale pak ho prý budete hrát deset let

6. 6. 2019 18:00 | autor: Patrik Hajda |

Šéf studia Bethesda Todd Howard přijal pozvání k „výslechu“ od IGN a podělil se o pár detailů týkajících se dvou nejočekávanějších her studia – The Elder Scrolls VI a Starfield. Nečekejte žádné detaily týkající se hratelnosti, ale zaznělo pár zajímavých informací, které je dobré mít na paměti.

Titulek vám prozradil tu nejzajímavější z nich. Howard v rozhovoru potvrdil, že The Elder Scrolls VI se vyvíjí tak, abyste ji mohli hrát alespoň deset let. Aby zkrátka byla populární, jako je Skyrim po osmi letech a mnoha portech.

Samozřejmě nezaznělo, kdy se hry konečně dočkáme, nicméně Howard podotkl, že až nám ji jednou ukáží, pochopíme, proč jsme na ni čekali tak dlouho. Řeč je hlavně o technologickém pokroku, který je o to znatelnější, čím větší mezera mezi jednotlivými díly jedné série je. Nové technologie tvůrcům umožní zakomponovat do hry vytoužené prvky.

V případě Starfieldu si dali za úkol vdechnout hře její vlastní tón. Zkrátka aby vynikala mezi všemi ostatními scifárnami, stejně jako vyniká Fallout mezi postapo hrami. Podle Howardových slov The Elder Scrolls začínala jako generická fantasy, ale také si nakonec vypracovala svůj vlastní tón.

Se Starfieldem se počítalo jako s další hrou po Falloutu 4 (zjevně ani Bethesda neuznává Fallout 76) a i k němu se v jednom zajímavém ohledu Starfield přirovnává. Howard totiž chce zajistit co nejkratší dobu od odhalení hry po její vydání. V případě Falloutu 4 to byl pouhý půlrok, což je prý nejkratší možná doba, která umožňuje obchodním partnerům se připravit na prodeje.

zdroj: Archiv

Ohledně data vydání dodává: „Všichni by měli být velmi trpěliví.“ Vzhledem k tomu, že obě hry nebudou na letošní E3, si můžu jen zaspekulovat, že nejbližší možné vydání Starfieldu by mohly být Vánoce 2020 (odhalení na příští E3, vydání o půl roku později). Ale tak nějak tuším, že to nakonec bude ještě o rok později. The Elder Scrolls VI každopádně vyjde až po Starfieldu.

Nejnovější články