Mobilní tahovka Warhammer Quest 2 v lednu vpadne na PC
zdroj: Archiv
Novinky

Mobilní tahovka Warhammer Quest 2 v lednu vpadne na PC

28. 11. 2018 16:30 | autor: Patrik Hajda |

Jak dlouho může trvat převedení mobilní hry na počítače? V případě série Warhammer Quest roky. První díl této fantasy tahovky podle stejnojmenné deskovky si užíval jablečnou exkluzivitu po téměř dva roky, v případě druhého je to o pár měsíců méně. Pokud vaše srdce bije pro Warhammer a tahovky, ale naopak vynechává úder v případě Applu, v lednu můžete sáhnout po PC verzi Warhammer Quest 2: The End Times.

Recenzi tabletové verze (iPad) vám z kraje letošního roku přinesl Jan Hrdlička a s podobou hry nebyl úplně spokojený. Na jedné straně stojí taktické tahové souboje a RPG prvky, na straně druhé špatný příběh a růžky vystrkující nuda. Dle jeho slov se jedná o průměr, který může nadchnout jen příznivce strategických RPG. A tam také cílí, proto i PC verze nabízí jistý potenciál.

Navolíte si partu čtyř dobrodruhů, vybavíte je zbraněmi a zbrojemi, zvolíte jim nové schopnosti a pošlete je do jednoho z mnoha dungeonů, ve kterém na čtvercové mapě rozsekají, rozstřílejí a očarují desítky nepřátel z rodiny Chaosu.

zdroj: Archiv

Warhammer Quest 2: The End Times vás vyšle jak na příběhové mise, tak i vedlejší úkoly a nahodilé události. Dostanete možnost zavítat do měst k obchodníkům a vysmlouvat s nimi nějaký ten blyštivý kyrys výměnou za vaší krví potřísněnou tuniku. Tam venku je to jen a pouze o vašich taktických schopnost. V tom tato adaptace dělá to, co má.

Hra dorazí na Steam v průběhu ledna za 20 eur, což je čtyřikrát dražší oproti mobilní verzi v App Storu. Důvod je prostý. PC verze v sobě zahrne všechna vydaná DLC. Tak snad to bude stát za to. A když ne, je tu systémově podobný a povedený Space Hulk: Tactics, i když není z fantasky, ale čtyřicítky.

Nejnovější články