Metro Exodus rozšíří dva nové příběhy bez Arťoma
zdroj: Archiv

Metro Exodus rozšíří dva nové příběhy bez Arťoma

17. 5. 2019 10:56 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Už je to nějaký ten pátek od doby, kdy jsme o novém Metru slyšeli naposledy. Koncem března se hráči dočkali updatu s herním režimem New Game+ a doprovodným komentářem vývojářů, ale ticho ohledně dodatečného placeného obsahu bylo prolomeno až teď. Oznámený expansion pass nabídne dvě velká rozšíření, ve kterých si za Arťoma nezahrajete.

Expansion Pass se dvěma DLC si můžete pořídit už nyní za 25 eur na PlayStationu 4, Xboxu One a v Epic Storu, kde je současně základní hra zlevněná téměř o polovinu. Pokud jste si Metro Exodus stihli pořídit na Steamu, pak byste měli i tam mít možnost zakoupení dodatků ať už v balíčku, nebo samostatně. A pokud jste ještě nedohráli příběh hry, pak vás musím varovat před spoilery na následujících řádcích, kterým se jednoduše nelze vyhnout.

První DLC The Two Colonels dorazí letos v létě a vtělíte se v něm do úplně nové postavy. Pamatujete na Novosibirsk, ve kterém vám byl k ruce chlapec jménem Kirill Chlebnikov? Dozvěděli jste se od něj, že už pěkně dlouho čeká na návrat svého otce z jeho poslední výpravy.

Nyní dostanete možnost zjistit, co se s ním stalo, protože právě kolem něj se točí první rozšíření. Podíváte se v něm do podzemí Novosibirsku, které je sužované stále častějšími útoky mutantů, přičemž zdejším obyvatelům dochází „green stuff“ ochraňující je před radiací.

zdroj: Archiv

Druhé DLC příhodně nazvané Sam’s Story je naplánované až na začátek příštího roku. Sam byl členem vaší party na Auroře, Sparťanem, dobrým společníkem. Nicméně pocítil stesk po domově, který leží na úplně jiném kontinentu. Sam byl totiž před apokalypsou americkým mariňákem na moskevské ambasádě. Jakmile se dozvěděl o životě mimo metro, rozhodl se, že se vrátí domů za oceán a zjistí, zda je jeho rodina naživu.

Má před sebou opravdu dlouhou cestu. Vydává se totiž do Vladivostoku, který bude hlavním dějištěm dodatku. Očekávejte přístav zdevastovaný tsunami, rozpadlé tovární budovy a mnohá nebezpečenství, která pořádně otestují Samovu touho po domově. Nevím, jak vy, ale já se do prostředí Metra Exodus milerád vrátím.

Nejnovější články