Krotitelé duchů se vrací v remasteru Ghostbusters: The Video Game
zdroj: Archiv
Novinky

Krotitelé duchů se vrací v remasteru Ghostbusters: The Video Game

31. 5. 2019 11:07 | autor: Šárka Tmějová |

Aktualizace: Remaster Ghostbusters: The Videogame se oproti původní zprávě dostane i na Xbox One, Nintendo Switch a PC, kde ovšem půjde o exkluzivitu pro Epic Games Store. Původní verzi z roku 2009 přitom najdete i na Steamu. Moderního zpracování se dočkají textury, světla i všechny cutscény, rozlišení se vyšplhá až na 4K. 

Původní zpráva (30. 5. 2019, 16:10): Původní Krotitelé duchů jsou film z roku 1984, který se během 35 let dočkal hned několika lepších i horších herních adaptací. Ta z roku 2009 se obecně považuje za tu nejpovedenější a právě jejího remasteru bychom se letos měli dočkat. Na krocení paranormálních jevů se budete v Ghostbusters: The Videogame Remastered moct vrhnout ještě letos, zatím ale zřejmě jen na PlayStationu 4.

Děj Ghostbusters: The Video Game se motá kolem nováčka krotitelského týmu, který spolupracuje s postavami z filmové předlohy. Oproti spoustě jiných herních adaptací si jsou podobné, a dokonce je dabují i původní herci. Vrátí se Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson i dnes již zesnulý Harold Ramis.

Remaster nabídne v první řadě vylepšenou grafiku, oznamovací trailer ale nezmiňuje žádná další vylepšení kromě vyššího rozlišení. Pracuje na něm studio Saber Interactive, které stojí třeba za nedávno vydanou střílečkou World War Z nebo za odlehčeným basketbalem NBA 2K Playgrounds.

zdroj: Archiv

Na scénáři původní hry spolupracovali autoři filmového scénáře, Dan Aykroyd a Harold Ramis, kteří v obojím zároveň taky hráli. Vylepšená verze je zatím oznámená pouze pro PlayStation 4, únik z taiwanského ratingového systému ale naznačuje, že se chystá minimálně i pro Xbox One.

Příští rok dorazí také nový film ze stejného univerza režírovaný Jasonem Reitmanem, synem režiséra originálu z roku 1984 Ivana Reitmana. Doufejme, že jde o dědičný talent a chystané pokračování Krotitelů duchů se podaří víc než tři roky starý remake.

Pátým členem legendárního týmu ve vylepšeném kabátku Ghostbusters: The Videogame Remastered se podle všeho budete moct stát ještě letos. Komu zavoláte?!

Nejnovější články