zdroj: The Irregular Corporation

Kdo jako první ovládne rudou planetu v Mars Horizon?

20. 10. 2020 15:52 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

O řízení vesmírné agentury typu NASA si většina z nás může nechat jen zdát. Nejspíš nedosáhneme ani na finanční prostředky Elona Muska. Zkrátka, kolonizovat vesmír budeme asi spíš jen v říši fantazie. Naštěstí tu jako obvykle máme videohry, které nám s těmihle nerealistickými a vzdálenými tužbami pomohou.

Mars Horizon vás usadí do křesla velitele vesmírného programu. V téhle alternativní realitě se lidstvo nepotýká s pandemií, hladomorem ani třetí světovou válkou a ovládnutí Sluneční soustavy, potažmo celé galaxie, tak nic moc nebrání. Tedy kromě zvídavých novinářů schopných vaši snahu strhat jen na základě toho, že raketoplány nejsou dost vzduchotěsné a první kocour Major Tomcat ve stratosféře pošel.

Cestování po vesmíru je teprve v plenkách, takže bude stačit, když dostanete svého prvního astronauta na Mars. Hračka, no ne? Jen budete potřebovat spoustu peněz, času, vědců a podporu veřejnosti.

Coby manažerský simulátor není Mars Horizon tak složitý a komplexní jako třeba Kerbal Space Program, jde spíš o oddechovou záležitost s množstvím zábavných miniher bez nutnosti pečlivého plánování každého zážehu. I tak v něm ale najdete spoustu možného vyžití – a překážek, které bude potřeba překonat.

V současné době máte možnost si vyzkoušet bezplatné demo, které pokrývá první kapitolu letů do vesmíru od vypuštění satelitu po vyslání prvního člověka na oběžnou dráhu. Najdete ho na Steamu. Start kompletního Mars Horizon ke hvězdám je pak plánovaný na 17. listopad na systémech Windows, PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch.

Nejnovější články