Jeden z gangů v Cyberpunku 2077 chrání prostitutky a prostituty

9. 4. 2020 11:02 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Po delší době k nám doputovaly nové informace o světě očekávaného městského RPG Cyberpunk 2077, které podle posledních informací stále stíhá plánované září (po předešlých odkladech). To znamená, že nás od hry dělí pouhé měsíce a CD Projekt Red by tedy měl pomalu začít s mediální masáží. Nasvědčuje tomu nový popisek jednoho z gangů.

Oficiální Twitter hry sdílí animované logo gangu The Mox. Samotný nápis nasprejovaný na betonové zdi futuristického velkoměsta by ale za moc nestál, kdyby ho nedoprovázela stručná historie gangu s jeho posláním.

Gang Mox byl založen v roce 2076, tedy pouhý rok před událostmi hry. Důvodem jeho zformování byla smrt Elizabeth „Lizzie“ Borden. Co bylo na Lizzie tak speciálního, že svým skonem dala vzniknout celému gangu?

Kromě toho, že dříve pracovala jako prostitutka a postupně to dotáhla až na majitelku nočního klubu, byla známá tím, že se ukázkově starala o své zaměstnance, které chránila před násilnickými zákazníky. Odtud také pramení poslání gangu The Mox, kterým je „chránit pracující dívky a chlapce“.

CD Projekt Red pod tweetem odpovídá na otázku, zda můžeme očekávat další podobné kratičké zprávy poměrně pozitivním „Mooooooožná“. Jakým způsobem se protnou vaše kroky s činností tohoto a dalších gangů, už zjistíte sami v Cyberpunku 2077, který by měl vyjít 17. září.

Nejnovější články