V kyberpunkovém detektivním RPG Gamedec řešíte závislost hráčů na farmaření a loot boxech
zdroj: Archiv

V kyberpunkovém detektivním RPG Gamedec řešíte závislost hráčů na farmaření a loot boxech

10. 2. 2020 12:40 | Video | autor: Patrik Hajda |

Gamedec není jen názvem polského kyberpunkového RPG, ale i označením zaměstnání hlavní postavy, která pracuje jako herní detektiv. Vaším úkolem je cestovat napříč virtuálními světy ve 22. století a dohlížet na to, aby tamější hráči nebyli zneužívaní provozovateli her. Jedním z těchto světů bude i kouzelný western plný farmaření. Co by se tu tak mohlo zvrtnout?

Polské studio Anshar rozjelo sérii vývojářských deníčků, ve kterých postupně představí virtuální světy, do nichž se vydáte jako herní vyšetřovatel. Vše ale začíná ve skutečném světě ve Varšavě budoucnosti, respektive v jejích spodních úrovních zvaných Low City.

Sem dolů slunko nedosvítí, takže zde panuje nekonečná noc, která napomáhá zločinu. Vznikají zde gangy, noční kluby jsou na každém rohu. Zde si musíte dát pozor na to, komu zkřížíte cestu. Odsud se budete připojovat do ostatních světů virtuálních her, kde budete řešit nejrůznější prohřešky.

zdroj: vlastní

Prvním takovým světem je Harvest Time, free-to-play farmařící hra. Farmaření je velice populární i dnes, ať už jde o hardcore simulace, nebo mobilní odreagovačky. Ve světě budoucnosti se sem ubírají lidé za odpočinkem. Lidé, kteří pracují ve velice náročných a tmavých podmínkách a kteří zde mají jistý kontakt s přírodou a denním světlem.

Farmaření je velmi návykové. Čím víc se o svou zahrádku staráte, tím víc peněz vyděláváte a můžete si tak ve virtuálním westernu dovolit lepší a lepší věci. Čas od času jste odměnění loot boxy, ale nabízí se i možnost jejich pořízení za reálné peníze.

Pokud jste ten nejobyčejnější člověk, tak se z Harvest Time dost možná stane vaše druhá práce, kvůli které prodáte svůj skutečný majetek, abyste si pořídili další virtuální políčko. Ve skutečnosti ovšem všechna pole vlastní jen ti nejmovitější lidé, kteří vydělávají na ostatních lidech, ale i dětech, které dřou na polích do vysílení, zatímco jejich „zaměstnavatelé“ rýžují těžké peníze skrze prodej loot boxů.

zdroj: vlastní

Gamedec se tedy nebojí dotýkat otázek, které jsou nám svým způsobem blízké i dnes. Snad to nebude případ pouze jednoho světa, ale i jiných virtuálních her, které se v budoucnu představí v dalších vývojářských deníčcích.

Gamedec by měla vyjít ještě letos na Steamu.

Nejnovější články