Death Trash je absurdní kyberpunkové RPG se svérázným humorem
zdroj: Archiv

Death Trash je absurdní kyberpunkové RPG se svérázným humorem

27. 9. 2019 7:45 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Příběhů o úspěšných hrách, za nimiž stojí jediný člověk, je už poměrně dost. Stephan Hövelbrinks může jen doufat, že se k nim v horizontu dvou let přidá. Na svém postapokalyptickém kyberpunkovém RPG Death Trash pracuje už dlouhých pět let a konec je pořád v nedohlednu. Ale konečně se blíží čas early accessu, který vám umožní ponořit se do humorného světa inspirovaného Falloutem.

Nový trailer akčního RPG Death Trash sice nedostane cenu za kompozici, ale na hru umí nalákat dostatečně. Prapodivný mimozemský svět s ohyzdnými obludami okupovaný stylovými pozemskými přivandrovalci? Pankáči s brokovnicemi se tu potkávají se suchozemským krakenem a společně čelí robotům, kterým někdo přepnul režim z „ochraňuj“ na „zabij“.

Nepůjde o ryzí střílečku, ale spíš o staré dobré příběhové RPG s dialogovými možnostmi a levelováním postavy. Rozhovor můžete kdykoliv ukončit, všechny kolem sebe pozabíjet a změnit tak směr ubírání příběhu. Mimozemská planeta Nexus vám nebude k dispozici úplně celá, jen některé její otevřené oblasti, mezi kterými cestujete s pomocí přehledové mapy.

zdroj: Archiv

Ale nebojte, nebude to tak vážné. Humor ostřejší než ten ve Falloutu je tu cítit na každém kroku. Vypadá to, že se pro absurdní situace nepůjde daleko. Příklad za všechny můžete vidět v traileru: Hlavní postava se vyzvrací na zem, své zvratky následně sebere, strčí do kapsy a pronese klasickou adventurní větu ve smyslu: „To se může hodit.“

Vzhledem k tomu, že jde o práci jediného vývojáře (kterému vypomáhá pouze zvukař James Dean), nelze nesmeknout klobouk. A navíc půjde celá Death Trash odehrát v kooperaci dvou hráčů na rozdělené obrazovce.

Teď už stačí jen vydržet do začátku příštího roku, kdy hra půjde do early accessu. Tehdy nabídne první třetinu hry, během roku se dočká druhé třetiny a ten poslední kus dostanete až v plné hře, která vyjde na Steamu a jiných PC obchodech, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. A to vše bez vydavatele. Stephan je prostě borec.

Nejnovější články