Kyberpunkové RPG Gamedec z vás udělá detektiva ve virtuálních světech
zdroj: Archiv

Kyberpunkové RPG Gamedec z vás udělá detektiva ve virtuálních světech

9. 8. 2019 10:39 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

22. století podle studia Anshar nebude žádný med. Po vzoru Ready Player One se všichni přesunou do virtuální reality a herní konflikty mají až příliš reálnou šanci ovlivnit vaše zdraví a život. Dětské otroctví je tu free-to-play hrou a zrada hráčského klanu se mnohdy trestá smrtí, nejen tou virtuální. A v Gamedec se stanete detektivem, který herně motivované zločiny musí řešit.

Virtuální zločinci nejsou v tomto případě jen zbohatlíci, kteří si mohou koupit cokoliv, ale taky matky, které chtějí lepší budoucnost pro své děti. Nebo obří korporace s touhou ovládnout svět. Někteří jednají na vlastní popud, jiní jsou pouhou loutkou v mnohem větší hře.

Gamedec tvrdí, že je adaptivním RPG, které se každému vašemu rozhodnutí přizpůsobí. Ovlivní okolní svět i charakter vašeho detektiva. Některé volby vám budou připadat samozřejmé, jiné budou mít následky, s nimiž jste nepočítali. Samotná hra vás ale nesoudí – od toho jste tady vy!

zdroj: Archiv

Gamedec bude dalším polským kyberpunkem, vyvíjí ho totiž katovické studio Anshar a odehrává se zhruba za sto let ve Varšavě. Kombinace běžného života s virtuální realitou dala vzniknout úplně novému typu zločinu, který je ale pořád motivovaný starou dobrou závistí a dalšími hříchy.

Pátrání herních detektivů zahrnuje odhalování a využívání cheatovacího softwaru v realitách jejich klientů. Ať už se ocitnete v džungli, na Divokém západě nebo v poli s dýněmi, lidská nátura zůstává pořád stejná.

Vy sami tedy budete muset intrikovat, vlákat kriminálníky do pasti, usvědčit je v konverzačních duelech a přitom rozklíčovávat složité propletence vztahů mezi obyvateli virtuálních světů a chránit jejich životy. Nezávislé polské kyberpunkové RPG by mělo vyjít někdy příští rok.

Nejnovější články