Jaké hry vydá Sony v příštích několika letech?
zdroj: Guerrilla Games

Jaké hry vydá Sony v příštích několika letech?

12. 1. 2021 15:30 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Nová generace PlayStationu je na světě už třetí měsíc a počet dostupných kusů je stále naprosto nedostatečný, což natěšeným fanouškům rozhodně nedělá radost. Na letošní konferenci CES se ale společnost Sony aspoň podělila o své vydavatelské plány pro letošek i příští roky. A pokud se vám podaří bílého giganta domů přeci jen ukořistit, na nedostatek her byste si neměli stěžovat.

Samozřejmě se teď bavíme o exkluzivitách, ať už od dceřiných studií, nebo od vývojářů třetích stran. V některých případech navíc může být exkluzivita pouze časově omezená.

PlayStation tvořil relativně krátkou část prezentace Sony, přesto sestřih přinesl několik důležitých termínů. Menším zklamáním je, že chystaný Ratchet & Clank: Rift Apart má termín vydání pouze vágně stanovený na letošní rok. V nedávné minulosti totiž autoři uváděli, že by hra měla dorazit kolem launche PlayStationu 5, a tak jsme čekali, že touhle dobou bude buď už na trhu, nebo alespoň naplno poběží reklamní kampaň.

zdroj: Ember Lab

Dvě nejbližší hry, na které se v tuto chvíli můžeme těšit, jsou na tom ale úplně jinak. V první řadě se jedná o sci-fi akci Returnal, která má dorazit 19. března. V tomto měsíci bychom se také měli dočkat čarokrásného pohádkového příběhu Kena: Bridge of Spirits, zatím ovšem bez konkrétního data.

V červnu má dorazit stylizované dobrodružství Solar Ash Kingdom od autorů Hyper Light Driftera a humorná akční adventura Little Devil Inside, v říjnu pak vyjde nejen Ghostwire: Tokyo od Tango Game Works a legendárního Šindži Mikamiho, ale také kočičí adventura Stray.

Bez konkrétního termínu vydání je zatím Horizon Forbidden West, má ale stále vyjít ještě letos. Na příští rok je zatím v plánu akční adventura Project Athia od Square Enix, v roce 2023 snad vyjde tajemný thriller Pragmata od Capcomu. 

Bohužel nepotěšíme fanoušky závodění, o oznámeném Gran Turismu 7 nepadla ani zmínka. Totéž platí o nástupci God of War, jehož předchůdce za pár měsíců oslaví třetí narozeniny.

Nejnovější články