Humble Mozilla Bundle prodává balík osmi her do vašeho prohlížeče
zdroj: tisková zpráva

Humble Mozilla Bundle prodává balík osmi her do vašeho prohlížeče

15. 10. 2014 15:49 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Humble Bundle už dávno není tím zjevením, jako před čtyřmi lety, kdy jsme na možnost koupit balík her za prakticky libovolnou cenu koukali jako sněhuláka v létě. Nárazová charitativní akce se změnila v regulérní obchod a na trhu se objevil asi milion kopií. Speciální Humble Bundle akce ale pokračují dál, a přestože jejich atraktivita je výrazně nižší, občas některá z nich nabídne příjemné překvapení – třeba aktuální Humble Mozilla Bundle, který obsahuje sadu známých titulů hratelných díky asm.js přímo v browseru.

Většinu her z Mozilla balíku už zřejmě na některém z kanálů digitální distribuce vlastníte, ale i kdybyste měli zaplatit dolar kvůli jedné hře z osmi, kterou nemáte, pořád jde o dobrý deal, což je typické kouzlo Humble Bundle balíků. Hry, které máte pak můžete rozdat známým, nebo je vyhodit do světa třeba na Twitteru.

Možná si je ale v tomto případě stejně necháte, čistě abyste mohli pecky typu Super Hexagon, Osmos, Dustforce DX nebo FTL: Advanced Edition hrát v browseru prakticky na jakékoli šunce. Browserové verze jednotlivých her si můžete na HMB stránce vyzkoušet v demoverzích rovnou bez nutnosti cokoli kupovat. A FTL fungovala i v Chromu výborně, přestože pro hraní her v prohlížeči je doporučené použití Firefoxu. Hry by měly fungovat i v dalších prohlížečích (včetně mobilních), které dokáží spustit JavaScript, ale nejsou podporované a tvůrci neručí za to, že hry budou fungovat korektně. 

Všechny hry v HMB až na Voxatron můžete krom browseru hrát po aktivaci i na Steamu (PC, Mac, Linux), potažmo je k dispozici i DRM-free verze. Volba je na vás, stačí zaplatit dolar a dostanete pětici základních her. Za platbu vyšší než je aktuální průměrná (5,2é dolarů) dostanete navíc Voxatron, FTL a ještě jednu tajemnou hru, a když obětujete osm a víc babek odemkne se vám i povedená politická simulace Democracy 3.

V browseru hratelné hry nejsou žádná převratná novina – naopak je hrajeme už spoustu let a existuje prakticky nekonečně portálů, kde se browserové tituly shromažďují a zpravidla jsou k dispozici zdarma s reklamami. Díky asm.js by však měly hry v browseru běžet s výrazně vyšší efektovou, což se hodí pro hraní her složitějších nebo datově objemnějších. Vyzkoušejte některou z her sami a uvidíte, jak se vám hraní v browseru (i s možností zapnout fullscreen) zamlouvá. Mít čas, FTL bych klidně v prohlížeči hrál.

V souvislosti s Humble Mozilla Bundle se sluší připomenout, že možnost exportu projektu v browserové verzi patří k jedné z mnoha aktuálně vylepšovaných vlastností enginu Unity. Řada her v Mozilla bundlu ostatně běží v Unity a nebýt možnosti exportu pro web přímo v rozhraní enginu, asi by součástí bundlu nebyly. Podrobnosti se zájemci dozví z tohoto článku.

Nejnovější články