Final Fantasy IX vyjde pro PC a mobily
zdroj: tisková zpráva

Final Fantasy IX vyjde pro PC a mobily

5. 1. 2016 12:15 | Novinky | autor: Honza Konfršt |

Majitelé PC a telefonů či tabletů se letos dočkají vydání Final Fantasy IX. Hra vyjde podle oficiální stránky v angličtině nejenom v Japonsku, ale zamíří i na západ, aby si dobrodružství Zidana a jeho party mohli buď znovu, nebo poprvé zažít hráči po celém světě.

Final Fantasy IX vyšla v roce 2000 (2001 v Evropě) pro první PlayStation a po dospělácky laděné osmičce, která přímo cílila na západní hráče třeba ne-japonským vzhledem postav, znamenala návrat k pohádkovějšímu či více fantasy stylu vyprávění předchozích dílů.

Port nabídne vylepšenou grafiku (asi spíše jenom vyšší rozlišení) a kompatibilitu s dnešním hardwarem, podporu achievementů, možnost přeskakovat cutscény, automatické ukládání pozic, "vysokorychlostní mód" a další hratelnost upravující novinky.

V případě PC verze nelze čekat přehnané HW nároky, pro hraní mobilních verzí potřebujete iOS zařízení se systémem minimálně ve verzi 7.0, potažmo stroj s verzí Androidu minimálně 4.1.

Zmíněná grafická vylepšení a obecně vzhled PC/mobilních verzí předvádí trailer, přičemž server Famitsu nabízí navíc ještě sadu obrázků z portu.

zdroj: Archiv

Nejnovější články