Exkluzivní dohoda mezi Disney a EA končí, hry ze Star Wars mohou vyrábět i ostatní

14. 1. 2021 15:01 | Novinky | autor: Pavel Makal |

Úterý bylo na herní novinky o Star Wars relativně bohaté. Dozvěděli jsme se o oživení společnosti Lucasfilm Games, která pod sebou napříště bude sdružovat všechny herní projekty, které se legendární značky týkají. Už tato zpráva mohla být náznakem, že exkluzivní smlouva s EA stran herních adaptací nebude mít dlouhého trvání.

Včera jsme vás pak informovali o tom, že studio Massive pod hlavičkou Ubisoftu chystá svou vlastní hru z univerza Hvězdných válek, což domněnku o rozvázání exkluzivní spolupráce s EA prakticky potvrdilo. Oficiální prohlášení Disney, které přišlo dnes, je tak už v podstatě pouhou formalitou.

Disney uvádí, že jakkoli je EA stále velmi důležitým strategickým partnerem, značka Star Wars poskytuje dostatečný prostor i pro další vydavatele a studia. Multimediální gigant nemá v plánu ukončit s vydavatelstvím spolupráci, ostatně bylo by s podivem, kdyby se úspěšný předloňský Star Wars Jedi: Fallen Order od studia Respawn nedočkal pokračování.

Exkluzivní smlouva mezi Disney a EA byla uzavřena v roce 2013 a měla mít původně desetileté trvání. Bohužel ale kýžené ovoce v podobě pravidelně vydávaných kvalitních titulů nepřinesla, vzešla z ní v podstatě jen dvojice multiplayerových stříleček Star Wars Battlefront, loňská vesmírná akce Star Wars: Squadrons a již zmiňovaný Fallen Order. Snad více než o vydaných titulech se v této souvislosti hovoří o řadě zrušených projektů.

Lucasfilm Games nicméně nebudou zaštiťovat jen Star Wars, už včera došlo k překvapivému oznámení návratu značky Indiana Jones. Ta byla svěřena vydavatelství Bethesda, pod jehož hlavičkou na ní bude pracovat švédské studio Machine Games.

Nejnovější články