Ubisoft chystá hru ze světa Star Wars. Vyrobí ji autoři The Division 2

13. 1. 2021 16:34 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Nejprve se objevila zpráva o oživení společnosti Lucasfilm Games, která sama o sobě dávala tušit, že nás čekají nové hry ze světů spadajících pod Lucase. To se záhy potvrdilo velmi překvapivým oznámením nové hry s Indianou Jonesem, kterou kupodivu vyvíjí pod dohledem Bethesdy studio Machine Games zodpovědné za Wolfensteina.

Jak se ukázalo teď, Lucasfilm Games skutečně hodlají začít pořádně šlapat do her. Došlo totiž k oznámení další hry, tentokrát ze světa Star Wars. Stejně jako v případě Indyho nedostáváme název hry či její bližší popis, tentokrát dokonce nemáme k dispozici ani malilinkatý teaser či obrázek.

Jediné, co se webu Wired podařilo z oficiálních zdrojů vyšťourat, je fakt, že půjde o hru v otevřeném světě, na které pracuje Ubisoft, potažmo jeho studio Massive Entertainment. To se proslavilo sérií The Division a nová SW hra poběží na jeho enginu Snowdrop. Kreativním ředitelem projektu byl ustanoven Julian Gerighty, který dříve šéfoval titulům The Division 2 a The Crew.

Zajímavé na celé věci je samozřejmě to, že nová hra ze světa Star Wars spadající do aktuálního kánonu není vyvíjená v Electronic Arts. Tato společnost má totiž mít desetiletou exkluzivitu na hry ze Star Wars, z čehož můžeme usuzovat dvě věci.

Zaprvé, po mnoha zrušených projektech a přešlapu s loot boxy ve Star Wars Battlefront 2 mohla majiteli Lucasfilm Games, tedy společnosti Disney, dojít trpělivost a dohodu zrušila. Nebo druhá možnost: První nová hra ze světa Star Wars od jiného studia nevyjde dříve než v roce 2023, kdy by za normálních okolností měla skončit exkluzivita EA.

Disney se k tomuto problému sice nevyjádřilo, ale vysvětlilo, že je v jeho zájmu, aby na Hvězdných válkách dělalo více studií a vznikalo více her, přičemž spolupráce s EA nekončí a nadále budou vycházet hry i od tohoto vydavatele.

V budoucnu nás tak čeká mnohem víc her s tématikou snímků od Lucasfilmu, což snad nebude na škodu. Doufejme, že se alespoň některé z nich dostanou do produkce a nepotká je stejný osud jako některé projekty od EA, ať už ty zrušené, nebo ty zpackané.

Nejnovější články