EA po šesti letech ruší ambiciózní hru Gaia od studia Motive
zdroj: Jade Raymond/ Shutterstock

EA po šesti letech ruší ambiciózní hru Gaia od studia Motive

27. 2. 2021 14:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Vydavatelství Electronic Arts zrušilo hru, kterou jeho montrealské studio vyvíjelo skoro šest let bez oficiálního oznámení. Uvádí to Jason Schreier ve svém článku pro Bloomberg s odkazem na zdroje blízké projektu.

O titulu se poprvé začalo mluvit v roce 2015, kdy EA v Montrealu založilo studio Motive. Jeho šéfkou byla Jade Raymond, která předtím působila jako producentka v Ubisoftu a stojí za prvními dvěma díly Assassin’s Creed či za prvními Watch Dogs

Od té doby ale jako by se jí na paty lepila smůla – z Motive po třech letech odešla a z jejích projektů ve spolupráci s Visceral Games a Amy Hennig také nic kloudného nevzniklo. Svoje místo v Motive v roce 2018 opustila kvůli tajnému projektu, ze kterého se vyklubalo nově založené herní studio Googlu. Ten ho však ani ne před měsícem po dvou letech zavřel.

Projekt z EA Motive s kódovým označením Gaia se nikdy nedočkal plnohodnotného oznámení a vlastně ani oficiálního názvu. Během šesti let se o něm obvykle mluvilo jako o velmi inovativní, ambiciózní nové značce, která vám do rukou vloží kreativitu. Nic moc konkrétního neukázalo ani loňské video s chystanými hrami Electronic Arts, kde se z Gaii objevilo několik sekund záběrů.

Zrušení hry Schreierovy zdroje přičítají současné restrukturalizaci společnosti, která hodnotí vyvíjené projekty, a to i ty v poměrně pokročilém stavu vývoje. Kromě Gaii byla zrušená také iniciativa snažící se o přepracování Anthem, ale různé změny směru se týkají i dalších projektů, kupříkladu Dragon Age 4, které nakonec nebude mít multiplayer.

Gaia si prošla nejméně jedním velkým restartem, kdy vývojáři s projektem začínali prakticky od začátku, což mohl být faktor, který v očích manažerů hrál pro její zrušení.

Motive si v portfoliu Electronic Arts zřejmě hledá místo jen těžko. Studio v roce 2017 rozšířil tým montrealského BioWare, které bylo rozpuštěné po neúspěchu Mass Effectu Andromeda, ve stejný rok spolupracovalo na vývoji střílečky Star Wars Battlefront II

Gaia se v roce 2018 měla potýkat s problémy právě kvůli přílivu nových lidí a odlišným kreativním vizím, které vyústily v odchod některých řídících pracovníků do montrealské pobočky Ubisoftu. Právě tehdy měl vývoj začít znovu a v návaznosti na to Jade Raymond z firmy na podzim odešla.

Zrušená Gaia v tomto případě ovšem neznamená zrušené studio. Motive se loni podařilo vydat menší Star Wars: Squadrons a v budoucnu bude primárně pomáhat s vývojem projektů ostatních studií v rámci skupiny Electronic Arts.

Nejnovější články