Bombastický trailer představuje datadisk Battle for Azeroth pro World of WarCraft
zdroj: Archiv

Bombastický trailer představuje datadisk Battle for Azeroth pro World of WarCraft

4. 11. 2017 13:05 | Novinky | autor: Aleš Smutný |

For the Horde! For the Alliance! Lepší už to být nemůže. Blizzard představil nejnovější datadisk pro World of WarCraft, který nese název Battle for Azeroth. Už jen ten název zní v uších jako něco velkolepého a možná i konečného. Ale pak si k tomu pustíte i trailer, který oznámení doprovází a začnete pokukovat po instalačkách World of WarCraft… 

Protože pokud jsem si stěžoval, že třeba Hearthstone už svět Azerothu příliš karikuje, tak jedno čtyřminutové video vrací tomuto universu veškerou vážnost. Ano, Blizzard tyhle filmečky umí, ale tentokrát se překonali. I když je to nefér srovnání právě kvůli stopáži, trailer na Battle for Azeroth zvládne víc emocí a epiky než celovečerní snímek WarCraft.

zdroj: Vlastní

Tak, už jste si to video pustili alespoň třikrát? Tak přišel čas na to říct si, co vlastně Battle for Azeroth přináší. Burning Legion je věcí minulosti a tak přišel čas vrátit se k prazákladu konfliktu WarCraftu – Horda proti Alianci. Obě frakce se chystají na masivní střet a vydávají se hledat nové spojence, zbraně a hrdiny pro velký finální konflikt.

Tohle hledání hráče zavede na dva nové kontinenty. Za Hordu se podíváte do říše Zandalar, kde se snažíte získat podporu místních trollů a jejich mocné flotily. Alianční hráči zase cestují do domova Jainy Proudmoore, na ostrov Kul Tiras, aby získali pomoc od místních obyvatel. Z čehož samozřejmě pramení nové lokace, raidy, dungeony, nepřátelé a tak dále.

Obě nové lokace budou mít tři zóny s dynamickým level scalingem. Level cap je zvednutý na 120 a jakmile jej dosáhnete, můžete se vydat i na kontinent, který „patří“ nepřátelům. Nová spojenci pak znamenají nové hratelné rasy, respektive spíš variace těch současných. Bude jich celkem šest, ale časem asi přibudou další. Jde o Nightborne, Highmountain Tauren a Zandalari Trolls pro Hordu a Void Elves, Lightforged Dranei a Dark Iron Dwarves pro Alianci. Každou z nich můžete začít na levelu dvacet.

zdroj: Vlastní

Nový mód Warfront představuje PvE mód pro dvacet kooperujících hráčů, kdy získáváte suroviny a snažíte se udolat nepřátele, včetně jejich hlavního velitele. Stavíte zde Town Hall, za suroviny začnete vyrábět vlastní vojáky řízené AI a celkově to připomíná takový mix mezi MMORPG, MOBA a RTS. Tedy krom faktu, že proti vám nestojí živý hráč, ale AI řízení protivníci. Jako další možnost, jak se vyřádit, proč ne.

Ještě lépe zní mód Island Expeditions, kdy se v tříčlenných skupinkách vydáváte na jeden z ostrovů, kde bojujete s nepřáteli, snažíte se získat zdroje… ovšem proti vám stojí jiný tříčlenný tým. Tenhle mód jde hrát jako PvP, ale i jako PvE, kde soupeřův tým řídí údajně chytrá a adaptivní umělá inteligence. Navíc jde o další možnost, jak skutečně zažít pocit, že Horda válčí s Aliancí.

battle for azeroth wow zdroj: Archiv

Kdyby vám to nestačilo, další obsah se skrývá v hledání Azeritu, nové, mocné suroviny, kterou si můžete vylepšovat svou zbroj. Celý systém tak střídá Artifact Weapons z Legion. Celý systém zasazování Azeritu do medailonu je celkem komplexní a vylepšování zboje vám nějaký ten čas zabere. Což ostatně chcete, nikdo v MMO není šťastný, když má po dvou dnech vysněný set.

A nakonec ještě velké oznámení pro staromilce. Blizzard oficiálně vrací Vanilla servery. Po spoustě snažení se jim prý podařilo najít cestu, jak rozběhnout Classic servery na moderní serverové architektuře, což návratu k Vanilla aktivně bránilo. Tedy, nepočítejte se vším. Nebudou cross-realm servery, automatický matchmaking pro raidy a další vymoženosti, to prý prostě nejde (alespoň zatím).

Také to nebude hned, teprve se pracuje na tom, jak vše zpřístupnit a dát technologicky dohromady. Blizzard bude muset vytvořit zcela separátní server-klient architekturu, která bude stát stranou současného WoW. Pokud jste ale patřili k nemalé skupině hráčů, kteří prostě chtěli starou dobrou „vanilku,“ Blizzard už vaše dlouholeté přání vyslyšel. Na Vanilla struktuře bude pracovat separátní tým, úplně oddělený od toho, který pracuje na dalších WoW projektech.

Kdy budou Vanilla servery připravené nevíme. Kdy vyjde World of WarCraft: Battle for Azeroth také ne, ale rámcově prostě počítejte s příštím rokem.

Nejnovější články