Boiling Point: Road to Hell (dříve Xenus)
zdroj: Archiv

Boiling Point: Road to Hell (dříve Xenus)

24. 11. 2004 15:15 | Novinky | autor: Redakce Games.cz |

Už to budou pomalu tři roky od doby, kdy se na našich stránkách objevila první informace o hře, která dostala název Xenus.

Před měsícem byl tento projekt ukrajinského týmu Deep Shadows přejmenován na Boiling Point: Road to Hell. No, minimálně to celkem přesně vystihuje tématiku této hry. Navíc, zapomeňte na jméno Kevin Myers. Hlavní hrdina Boiling Point se bude totiž jmenovat Soul. Stále jde ale o bratra žurnalistky ztracené kdesi v Jižní Americe, takže buďto to hledání Kevina už omrzelo, anebo ho v průběhu dlouhého vývoje hry tamní gangy už měly dost, sejmuly ho, a musel proto do děje nastoupit další z rodiny Myersů... ;)

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Boiling Point: Road tu Hell nebude tak lineární, jako obvykle FPS bývají. Tvůrci chtějí dát hráčům volnost asi tak ve stylu GTA, přičemž každé vaše rozhodnutí se neobejde bez následků. Vedle hlavních misí, které budou rozvíjet klubko příběhu, bude hra zahrnovat také mise vedlejší, ale neméně důležité. Jejich plněním totiž budete moci získat peníze potřebné na nákup zbraní a vybavení. Vydělávat si budete moci například jako řidič autobusu, lovec či nájemný vrah.

Peníze budou potřeba i na některé z 25 vozidel, které hra nabízí. Herní svět je velký 625 km2, takže se nějaké přemisťovadlo určitě hodí. V nejhoršim se nějakého odvozu prý budete moci domoci i silou. Pak ale musíte mít opět na paměti skutečnost, že veškeré vaše aktivity se odrazí na vašich vztazích se zdejšími šesti frakcemi. Podle preview na CVG se hra jeví velice zajímavě. Poněkud nešikovně se však jevilo ovládání, zejména během soubojů. Ještě ale pár měsíců potrvá, než se Boiling Point dočkáme, takže na nějaké konečné soudy je ještě brzy.

Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv Obrázek zdroj: Archiv
nové obrázkykompletní galerie

Update 16:16 - Dodatečně vypustila společnost Atari ještě 23 nových ukázek zaměřených na zbraně ve hře. Podle oficiální tiskové zprávy, která k nim byla přiložena, bude zbraní a dalších užitečných zařízení celkem 22. Budou to mj.: nůž, kuše, UZI, Remington, AK-47, M16, TNT, RPG-18, SVD, M79, ad. Množství, které budete moci nést s sebou, bude závislé na fyzické síle hrdiny a využití potenciálu na jeho zkušenostech. Čím více budete některou zbraň používat, tím lépe si s ní časem povedete. K dispozici prý budou rovněž různé upgrady zbraní (větší zásobníky, rychlejší nabíjení, ad.).
zdroj: CVG, PR

korgull

Nejnovější články