Black Mesa: Oblast Xen je skoro hotová, remake Half-Life už můžete dohrát
zdroj: Archiv

Black Mesa: Oblast Xen je skoro hotová, remake Half-Life už můžete dohrát

9. 12. 2019 12:25 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Na fanouškovském remaku Half-Life se pracuje už skoro patnáct let. Většinu z toho to byl mod, poslední čtyři roky pobývá na Steamu v early accessu jako samostatná hra. Úrovně z mimozemského světa Xen ze závěru prvního Half-Life v něm dosud chyběly, ale už nechybí – Black Mesa se dá dohrát od začátku do konce, včetně finálního souboje s bossem.

Množství práce, které do téhle předělávky fanoušci Half-Life vložili, je opravdu fascinující a emzácká planeta vám vezme dech množstvím detailů. Skupina Crowbar Collective si přitom nezakládá pouze na vizuální stránce a jejich remake je do jisté míry spíš reimaginací. V některých místech totiž původní pasáže vzali, hodili do koše a vymysleli místo nich úplně nové.

Na Xenu tedy najdete nikdy předtím neviděné nepřátele, hádanky a spoustu nových lokací. Za sebe dodám, že velmi krásných lokací, které na vás z monitoru přímo vřískají BIOPUNK. 

zdroj: Archiv

Pokud máte chuť se do světa Half-Life vrátit a nechce se vám čekat na VR odbočku Alyx, Black Mesa představuje ideální řešení. Abyste se dostali do úrovní z planety Xen, musíte si na Steamu v nastavení hry stáhnout soubory ze záložky public-beta. Tvůrci zároveň stojí o vaše připomínky, v tomto případě konkrétně třeba kolem obtížnosti, o které se s nimi můžete podělit na steamových fórech. Také se prý máte připravit na menší problémy s optimalizací, o kterých vědí a řeší je.

Kdy se z téměř hotové betaverze stane plná hra, to zatím nikdo s jistotou nedokáže říct, datum ale nemůže být daleko. Crowbar Collective si mohou zazávodit s Valve, jehož Half-Life: Alyx ve virtuální realitě má vyjít v březnu 2020.

Nejnovější články