zavřít

Half-Life: Alyx vyjde příští rok, sledujte úvodní trailer

Windows

- Video autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Half-Life je zpátky. Ne sice v podobě tolik vytoužené trojky, ale i tak jeho nová inkarnace vypadá velice lákavě – po dnešním traileru a návalu informací ještě lákavěji než před pár dny, kdy jsme se dozvěděli, že Half-Life: Alyx poběží exkluzivně na brýlích pro virtuální realitu. Teď je ale jasné, že to nebude žádné tech demo nebo malá hříčka. Čeká nás velká příběhová podívaná.

Děj Half-Life: Alyx, který vyjde poměrně brzo, už v březnu příštího roku, se odehrává mezi událostmi Half-Life 1 a 2 a podle informací serveru The Verge by vám měl zabrat přibližně stejně dlouhou dobu jako právě dvojka. To už není žádný drobeček. Tak se pojďme podívat na ten trailer.

Vypadá to excelentně a po tolika letech působí návrat do světa Gordona Freemana skoro až surrealisticky. Střílet headcraby budu klidně i ve VRku, byť se mi z toho po deseti minutách udělá špatně, děkuju pěkně!

Ale nebude to celé jenom o střílení. Klíčovou roli v mechanikách i příběhu by měly hrát Alyxiny gravitační rukavice, které jí umožní ovládat okolní svět. A možná bude díky nim nějak vysvětlená i skutečnost, že kromě klasického pohybu bude možné se i teleportovat z místa na místo – přesně z toho důvodu, aby citlivějším jedincům nebylo špatně.

O tom, že jde o plnohodnotnou hru, nikoli nějakou odbočkovou rychlokvašku, svědčí i cenovka – poměrně mastných 50 eur, ale pokud vlastníte VR brýle Valve Index, budete mít hru zdarma. Valve se naštěstí rozhodlo od hry neodstřihnout majitele ostatních headsetů, takže si Alyx zahrajete i na Oculu Rift či HTC Vive.

Tagy: virtuální realita Half-Life

Zdroje: tisková zpráva,Steam,YouTube,The Verge

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.